Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2016, 13:04

autor: Arantasar

Wieści ze świata (Total War: Attila, David Gaider, Fallout 4, Street Fighter V, Ty The Tasmanian Tiger) 10/2/2016

Dziś piszemy m.in. o dodatku Slavic Nations do gry Total War: Attila, przejściu Davida Gaidera do firmy Beamdog, konsolowym patchu 1.3 do Fallouta 4, kolejnych zawodnikach i pierwszym DLC dla Street Fighter V oraz o planach wydania klasycznej platformówki Ty The Tasmanian Tiger na PC. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Total War: Attila – Slavic Nations DLC

Studio Creative Assembly zapowiedziało kolejny dodatek do gry strategicznej Total War: Attila. Zgodnie z nazwą, Slavic Nations Culture Pack wprowadzi do tytułu plemiona słowiańskie. Będą to Wenetowie, Antowie i Sklawenowie, wymieniani między innymi przez rzymskiego kronikarza z VI wieku, Jordanesa.

Co ciekawe, istnieje szansa, że DLC zostanie udostępnione za darmo. Wszystko zależy od wyniku wydarzenia Make War Not Love 3, w którym biorą udział firmy Relic Entertainment i Creative Assembly. Zabawa polega na tym, by jak najwięcej czasu spędzić w jednej z trzech produkcji – Total War: Attila, Company of Heroes 2 lub Warhammer 40,000: Dawn of War II. Posiadacze zwycięskiego tytułu otrzymają do niego dodatkową zawartość. W przypadku Warhammera będzie to DLC Last Stand Tau Commander, zaś jeśli chodzi o Company of Heroes 2 – samodzielny dodatek The British Forces. Zawody rozpoczną się 14 lutego o godzinie 19:00 czasu polskiego i potrwają do 20 lutego do godziny 19:00. Dodatkowo, od 18 lutego od godziny 20:00 czasu polskiego do 20 lutego do godziny 20:00 gra Total War: Attila będzie dostępna za darmo, a jej cena, dla tych, którzy chcieliby zatrzymać ją także po zakończeniu tego okresu, zostanie obniżona o 75%.

Rozszerzenie Slavic Nations – niezależnie od wyniku wydarzenia – zadebiutuje na rynku 25 lutego. Jeśli jednak przyjdzie nam za nie zapłacić, prawdopodobnie zostanie ono wycenione na 7,49 euro (ok. 33 zł), czyli tak jak poprzednie tego typu DLC.

David Gaider dołącza do studia Beamdog

W połowie stycznia informowaliśmy o odejściu ze studia BioWare scenarzysty Davida Gaidera, odpowiedzialnego między innymi za cykl Dragon Age (dla którego stworzył również kilka komiksów i trzy powieści). Gaider był zatrudniony w firmie przez siedemnaście lat i brał także udział w tworzeniu fabuł takich tytułów jak Baldurs Gate II, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic.

Spekulowano wówczas, że autor poświęci się wyłącznie twórczości pisarskiej. Tymczasem wczoraj poinformowano, iż dołącza on jako dyrektor kreatywny do ekipy kanadyjskiej firmy Beamdog, odpowiedzialnej za wydanie zremasterowanych edycji Icewind Dale i serii Baldur's Gate. Jak stwierdzono w oficjalnym oświadczeniu:

Z przyjemnością witamy w firmie Davida Gaidera jako naszego nowego dyrektora kreatywnego. Początkowo poszukiwaliśmy osoby na stanowisko starszego scenarzysty, jednak kiedy David skontaktował się z nami odnośnie angażu, awansowaliśmy tę pozycję. Wnosi on 17 lat doświadczenia do naszego małego zespołu i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi pracując z nim. David pokieruje ekipą odpowiedzialną za pisanie scenariuszy i nowymi kreatywnymi przedsięwzięciami firmy.

Firma Beamdog dogląda obecnie prac nad grą Baldur's Gate: Siege of Dragonspear, opracowywaną przez studio Overhaul Games. Nie wiadomo jednak, czy Gaider będzie zaangażowany w ten projekt, czy też przypadnie mu w udziale coś zupełnie nowego.

Fallout 4

Gra Fallout 4 w wydaniu na konsole Xbox One i PlayStation 4 doczekała się aktualizacji oznaczonej numerem 1.3. Łatka trafiła na komputery osobiste już na początku lutego, a jej beta testy rozpoczęły się 15 stycznia.

Poprawka na konsole znacznie zwiększa zasięg widzenia, co możecie zobaczyć na powyższym materiale wideo. Oprócz tego patch usuwa problemy wpływające na stabilność gry, usprawnia wykorzystanie pamięci oraz naprawia szereg mniejszych i większych błędów – między innymi związanych z przenoszeniem gracza w inne miejsce podczas celowania czy pozostawaniem przy życiu mimo utraty kończyn.

Street Fighter V

Twórcy bijatyki Street Fighter V, studio Capcom, opublikowali kolejne materiały prezentujące wojowników, którzy pojawią się w najnowszej odsłonie serii. Wcześniej mogliśmy już zobaczyć w akcji takie postacie jak Zangief, Nash, Necalli czy Ken. Tym razem deweloperzy pokazali nam dwie następne – Karin i F.A.N.G.

Karin zadebiutowała w serii Street Fighter w wydanej w 1996 roku mandze Sakura Ganbaru!, natomiast jako grywalna postać pojawiła się po raz pierwszy w grze Street Fighter Alpha 3. Początkowo była przedstawiana w stroju przypominającym charakterystyczne dla Japonii kostiumy uczniowskie, jednak w najnowszej odsłonie otrzymała bardziej dojrzały wygląd – niezmienne pozostały za to cechujące tą postać elementy wiktoriańskie. Karin preferuje walkę na krótki dystans, a swoje ataki opiera przede wszystkim na szybkich ciosach, rzutach i naskokach z powietrza.

Z kolei F.A.N.G. to nowa postać w serii. Jest to asasyn należący do organizacji Shadaloo i ustępujący rangą jedynie Bisonowi, jednemu z głównych antagonistów cyklu. Bohater nosi fioletową, męską wersję klasycznego chińskiego stroju qipao oraz czarny kapelusz przypominający nieco te noszone przez rewolwerowców. Jego podstawową bronią jest trucizna – potrafi wypuszczać powolne, ale nie dające się zablokować kule osłabiające przeciwnika oraz wytwarzać toksyczne opary.

Jednocześnie deweloperzy poinformowali, że pierwszym bohaterem dodanym do gry w postaci DLC będzie Alex, inspirowany znanym wrestlerem Hulkiem Hoganem, oraz że edycja Street Fighter V na konsole PlayStation 4 będzie obsługiwała także pady PlayStation 3. Gra zadebiutuje 16 lutego.

Ty The Tasmanian Tiger

Studio Krome poinformowało, że szykuje odświeżoną wersję klasycznej platformówki z 2002 roku – Ty The Tasmanian Tiger. Tytuł ma trafić w marcu tego roku do Wczesnego Dostępu Steam.

Galeria obrazów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze screeny z naszej galerii…

Galeria filmików

…jak również najnowsze filmy z gier: