Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Populous II: Trials of the Olympian Gods (PC)

Populous II: Trials of the Olympian Gods PC

Kontynuacja oryginalnej gry strategicznej Petera Molyneux, w której wcielając się w rolę bóstwa prowadzimy grupę naszych poddanych przeciwko wyznawcom innego boga.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | zabawa w boga | mitologia grecka | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Populous II: Trials of the Olympian Gods (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1września1991

Populous II: Trials of the Olympian Gods to kontynuacja oryginalnej gry strategicznej Petera Molyneux i jego studia Bullfrog z 1989 roku. Tytuł powiela i jednocześnie rozwija wiele pomysłów pierwowzoru, który według powszechnej opinii uznawany jest za protoplastę gatunku określanego jako god game.

W grze wcielamy się w postać potomka Zeusa, który zanim wejdzie na szczyt Olimpu, musi zawalczyć o należne mu miejsce, stawiając czoła najsilniejszym bóstwom w greckim panteonie. Istota rozgrywki pozostała tu niezmienna, a naszym celem jest zadbanie o rozwój i dobrobyt grupy naszych wyznawców oraz uprzykrzenie życia plemionom czczącym innych bogów. W przeciwieństwie do pierwowzoru, w którym wcielaliśmy się w postać bliżej nieokreślonego bóstwa, tym razem całość osadzona została w realiach i stylistyce zaczerpniętej z mitologii greckiej.

Głównym sposobem oddziaływania na świat gry pozostały posiadane przez nasze bóstwo moce, których ilość w porównaniu z jedynką uległa zwiększeniu z ośmiu do trzydziestu. Zostały one dodatkowo podzielone na sześć głównych kategorii, takich jak ziemia, woda, wiatr, ogień, rośliny oraz ludzie. Użycie poszczególnych mocy uzależnione jest od indywidualnego wskaźnika many, generowanej przez rosnącą populację naszych poddanych. Im większa jest ta populacja, tym częściej możemy używać poszczególnych mocy. W grze nie zapomniano także o znanej z pierwowzoru opcji wskazania bohatera, który prowadzi członków naszej społeczności przeciwko innowiercom. W dwójce możemy wykreować sześciu takich bohaterów (dla każdej z kategorii mocy), wzorowanych na słynnych greckich herosach.

Populous II: Trials of the Olympian Gods prezentuje się nie tylko lepiej pod względem graficznym, ale także zaskakuje swoim rozmiarem – gra oferuje bowiem aż 1000 zróżnicowanych map, pomiędzy którymi przeskakujemy w zależności od wyniku uzyskanego w poprzedniej potyczce. W każdej z nich zarobić możemy w sumie pięć punktów doświadczenia, a pod uwagę brane są m.in. takie aspekty jak skala zwycięstwa, liczba i rodzaj użytych mocy czy długość bitwy. Jeśli sprawimy się wyjątkowo dobrze, możliwe jest przeskoczenie nawet o kilka map do przodu.

W formie uzupełnienia warto odnotować, że do gry Populous II ukazał się także dodatkowy dysk z misjami o nazwie Populous II: The Challenge Games. Oferuje on szereg nowych wyzwań osadzonych w realiach mitologii japońskiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Gry podobne do Populous II: Trials of the Olympian Gods

Wymagania wiekowe Populous II: Trials of the Olympian Gods

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Populous II: Trials of the Olympian Gods

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 386 SX
  • 1 MB RAM
  • 11 MB HDD
  • DOS