Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiGBA
Okładka Street Fighter Alpha 3 (GBA)

Street Fighter Alpha 3 GBA

Trzecia część jednej z najsłynniejszych konsolowych bijatyk, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Przejmujemy kontrolę nad jednym z kilkudziesięciu wojowników i bierzemy udział w serii wyjątkowo dynamicznych pojedynków.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Street Fighter Alpha 3 (GBA)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

29listopada2002

Street Fighter Alpha 3 to jedna z najlepszych dwuwymiarowych bijatyk i zarazem kolejna odsłoną kultowej serii firmy Capcom. Tytuł ten początkowo powstał wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier. Z czasem doczekał się jednak kilku konwersji, między innymi dla konsoli PlayStation oraz Dreamcast. Opisywana wersja jest pierwszą, ale nie jedyną, stworzoną z myślą o posiadaczach przenośnych konsol. W 2006 roku gra ta doczekała się bowiem premiery na PSP (Street Fighter Alpha 3 Max).

Kieszonkowy Street Fighter Alpha 3 stanowi dość wierną konwersję wersji, wydanej na PS. Gra ma do zaoferowania trzy podstawowe tryby zabawy. W Single Mode bierzemy udział w dość rozbudowanym turnieju, w którym mamy do pokonania kilkunastu różnych zawodników. Stopień trudności kolejnych walk sukcesywnie rośnie. Należy jednak zaznaczyć, iż kieszonkowa wersja gry charakteryzuje się zdecydowanie niższym poziomem trudności. Przemawia za tym między innymi uproszczone sterowanie poszczególnymi wojownikami, wynikające z ograniczonej ilości klawiszy małej konsolki.

Tryb Versus Mode pozwala zmierzyć się z innym graczem. Połączenie odbywa się oczywiście przy użyciu kabla. W grze nie zabrakło również trybu treningowego (Training Mode). Pozwala on zapoznać się nie tylko z wyglądem poszczególnych postaci, ale i oferowanymi przez grę różnymi typami uderzeń. W dalszej części zabawy istnieje możliwość odblokowania dwóch ukrytych trybów. Dramatic Battle pozwala utworzyć dwuosobową drużynę. Kontrolę nad drugim zawodnikiem przejmuje oczywiście konsola. Final Battle koncentruje z kolei uwagę gracza na toczeniu pojedynków z najtrudniejszymi bossami. Do wyboru jest ponad trzydziestu różnych zawodników, w tym wiele ukrytych postaci. Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Na uwagę zasługują zarówno ładne animacje zawodników, jak i szczegółowe tła, na których toczone są kolejne pojedynki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Street Fighter Alpha 3

Wymagania wiekowe Street Fighter Alpha 3

12+

Wymagania sprzętowe Street Fighter Alpha 3

Game Boy Advance

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel + dodatkowo (GBA): link-kabel

Capcom robi historyczne podsumowanie sprzedaży swych najlepszych tytułów
Capcom robi historyczne podsumowanie sprzedaży swych najlepszych tytułów

wiadomość12 listopada 2008

Japoński Capcom od lat istnieje na rynku gier komputerowych i posiada status developera niemalże legendarnego. Czego by nie mówić o ich produkcjach, mają chłopaki czym się pochwalić. I dokładnie to robią prezentując pierwsze zestawienie sprzedaży wszystkich swoich największych hitów.

Znamy kolejną część obsady filmu Street Fighter: The Legend of Chun-LI
Znamy kolejną część obsady filmu Street Fighter: The Legend of Chun-LI

wiadomość20 marca 2008

Premiera drugiego aktorskiego obrazu, którego akcja dzieje się w uniwersum gier z serii Street Fighter została wyznaczona na 2009 rok, tymczasem Capcom dopiero teraz postanowił podzielić się z nami kilkoma nowymi nazwiskami znajdującymi się w obsadzie filmu.

Kristin Kreuk wystąpi w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li
Kristin Kreuk wystąpi w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li

wiadomość24 grudnia 2007

Internetowy serwis ComingSoon poinformował w ubiegły piątek, że Kristin Kreuk otrzymała główną rolę w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li, który będzie kolejną ekranizacją popularnej serii gier komputerowych.

Capcom zapowiada Street Fightera IV oraz Lost Planet na PS3
Capcom zapowiada Street Fightera IV oraz Lost Planet na PS3

wiadomość17 października 2007

Jak donoszą redaktorzy serwisu GamesRadar, w trakcie londyńskiej imprezy Capcom Gamer's Day znany, japoński producent gier ujawnił kilka szczegółów odnośnie swoich najbliższych planów. Wśród podanych przezeń informacji znalazły się m.in. wzmianki o czwartej części bijatyki Street Fighter, a także o pracach nad konwersją Lost Planet: Extreme Condition na PS3.

Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter

wiadomość7 września 2007

Nowy film z cyklu Street Fighter zostanie wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka – poinformował przedwczoraj popularny serwis Variety. Ceniony w Hollywood operator, mający na swoim koncie m.in. takie filmy jak Romeo musi umrzeć czy Doom, został zatrudniony przez firmę Hyde Park Entertainment.