Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPSVPS4
Okładka Valkyria Revolution (XONE)
OkładkaValkyria Revolution (XONE)

Valkyria Revolution

Valkyria: Azure Revolution

Opracowana przez doświadczone studio Media.Vision czwarta pełnoprawna odsłona popularnej serii gier jRPG Valkyria Chronicles.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valkyria Revolution Premiera

19sty2017

PS4 PSV XONE

producent: Media.Vision wydawca: SEGA Strona oficjalna

Valkyria Revolution (w Japonii gra znana jest jako Valkyria: Azure Revolution) na PS4, XONE i PSV to czwarta pełnoprawna odsłona serii gier RPG Valkyria Chronicles. Za produkcję odpowiada studio Media Vision, odpowiedzialne za takie tytuły jak The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road, Chaos Rings II czy też Digimon Story: Cyber Sleuth. Stroną wydawniczą projektu zajęła się oczywiście firma SEGA, znana z poprzednich odsłon cyklu oraz takich pozycji jak Football Manager, Sonic i Total War.

Fabuła

Historia opowiadana w Valkyria Revolution na PS4, XONE i PSV skupia się na przedstawieniu losów mieszkańców niewielkiego królestwa Jutland, przeciwstawiających się potężnemu Imperium Rus, które odkryło specjalny minerał. Doprowadził on do dynamicznego rozwoju kraju i znacznego poszerzenia jego granic. Głównym bohaterem produkcji jest dowódca elitarnej jednostki Anti-Valkyria Amleth, któremu w przygodzie towarzyszy księżniczka Ophelia.

Choć Valkyria Revolution jest uznawana za pełnoprawną odsłonę cyklu, to nie jest bezpośrednio powiązana z poprzednimi częściami. Rozgrywa się bowiem w alternatywnym świecie i innym czasie.

Mechanika

Valkyria Revolution to RPG akcji z elementami strategii. Walka różni się od tej z Valkyria Chronicles. Deweloperzy porzucili turowy system na rzecz rozgrywanych w czasie rzeczywistym starć na ciągle zmieniającym się polu walki. Elementy taktyczne w dalszym ciągu są jednak bardzo ważne i przed bitwą należy przydzielić towarzyszy do poszczególnych ról, nakazując im np. pozostawanie w defensywie, zapewnianie wsparcia itd. Mało tego, da się też przypisywać im konkretne zadania, np. jeden będzie atakował tylko czarami, inny spróbuje dorwać dowódcę wroga.

Starcia to jednak nie wszystko. Valkyria Revolution ma np. całkiem rozbudowany system ulepszania broni. Poza tym tytuł oferuje sporo aktywności pobocznych, w tym utrzymywanie dobrych relacji z podwładnymi, które mogą w przyszłości zaprocentować i zaważyć o być albo nie być w czasie walki.

Kwestie techniczne

Valkyria Revolution została stworzona przy użyciu technologii Gouache. Dzięki niej deweloperom udało się uzyskać oprawę graficzną imitującą obrazy malowane akwarelami.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Valkyria Revolution: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV
XONE