Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road (NDS)
OkładkaThe Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road (NDS)

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road NDS

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road to gra cRPG oparta na motywach książki "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Tytuł przygotowany został przez studio deweloperskie Media.Vision.

RPG | książki | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road Premiera NDS

29września2009

producent: Media.Vision wydawca: XSEED Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road to gra RPG na konsolę NDS. Tytuł opiera się na książce pt. Czarnoksiężnik z krainy Oz, zaliczanej do kanony literatury dziecięcej. Tak jak w dziele L. Franka Bauma, tak i w produkcie studia XSEED Games, dane jest nam śledzić losy dziewczynki imieniem Dorota oraz jej wiernego psa Toto.

Nasza bohaterka wraz z pupilem została porwana przez trąbę powietrzną, która przeszła nad ich chatką w Kansas. Wskutek wichury para wylądowała w nieznanym miejscu, skąd do domu prowadzi tylko jedna, wybrukowana żółtą kostką droga. Dorota decyduje się podążać tą trasą i w towarzystwie Toto przemierza baśniowe, pełne dziwacznych istot, obszary. Po drodze spotyka stracha na wróble, lwa i blaszanego drwala, którzy przyłączają sie do przygody i pomagają Dorocie w walce z czterema wiedźmami, nękającymi fantastyczny świat.

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road oferuje trójwymiarową rozgrywkę, w której postacie obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Widok zmienia się na FPP tylko w chwilach, gdy w trybie turowym walczymy z oponentami. Uzyskujemy wówczas dostęp do opcji bitewnych i na przemian z przeciwnikami wykonujemy ruchy aż do wyczerpania punktów akcji. Podczas eksploracji kolorowego świata możemy korzystać z mapy Oz, obsługiwanej przy pomocy rysika do NDS-a, słuchając przy tym utworów nagranych specjalnie na potrzeby gry.

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road: Odpowiednia dla każdego wieku.