Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Final Fantasy Fables: Chocobo Tales (NDS)

Final Fantasy Fables: Chocobo Tales NDS

Final Fantasy Fables: Chocobo Tales to tytuł o charakterze przygodowym, będący kolejnym spin-offem niezwykle popularnego cyklu gier jRPG. Omawiana gra to doskonała rozrywka zwłaszcza dla młodszych użytkowników m.in.

Akcji | elementy RPG | karciane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Final Fantasy Fables: Chocobo Tales (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

3kwietnia2007

Final Fantasy Fables: Chocobo Tales to tytuł o charakterze przygodowym, będący kolejnym spin-offem niezwykle popularnego cyklu gier jRPG. Niniejsza pozycja została przygotowana z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Omawiana gra to doskonała rozrywka zwłaszcza dla młodszych użytkowników m.in. ze względu na nieskomplikowaną fabułę, zawierającą bajki Ezopa i braci Grimm, intuicyjny interfejs i kreskówkową oprawę graficzną.

Akcja ma miejsce na spokojnej wyspie, zamieszkiwanej przez białą czarodziejkę Shirmę, jej czarnego odpowiednika Croma i magiczne ptaki Chocobo. Bohaterowie żyją spokojnie, chronieni przez cztery kryształy do czasu pojawienia się tajemniczej księgi. Po jej otwarciu przez bezmyślnego maga na wyspę spada tragedia. Większość wspomnianych ptaków zostaje zamieniona w stronice zaklętej księgi. Użytkownik przybiera postać ocalałego Chocobo, podejmującego się misji, mającej na celu uratowanie przyjaciół.

Zadanie wymaga zmierzenia się z wieloma wyzwaniami, stawianymi przez szereg zaimplementowanych mini i mikro-gier. Pierwsze nawiązują do wspomnianych bajek. Przykładowo bezpośrednie odwołanie do Jasia i magicznej fasoli stanowi wędrówka protagonisty wzdłuż gigantycznej łodygi i unikanie napotykanych po drodze przeszkód. Natomiast podchodząc do drugich powinno się m.in. pokonać labirynt w wyznaczonym czasie bądź z pomocą mikrofonu nadmuchać jak największą ilość balonów. Nieuniknione są też starcia z bossami, w których wykorzystuje się karty (ich łączna liczba sięga stu dwudziestu), zdobyte w mini-grach bądź znalezione na mapie świata. Pozwalają one na wykonywanie poszczególnych sekwencji ruchów, zarówno ofensywnych, jak i defensywnych.

Developerzy zaoferowali także zabawę w trybie multiplayer poprzez Wi-Fi. Nawet czterech użytkowników łącznie ma sposobność do wzięcia udziału w poszczególnych zadaniach, a następnie zmierzenia swoich sił w potyczkach z nimi. Co więcej, po podłączeniu NDS do Internetu walkę toczy się z napotkanymi tam graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy Fables: Chocobo Tales

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Final Fantasy Fables: Chocobo Tales

Nintendo DS

Nintendo DS

Wykorzystuje: Nintendo Wi-Fi Connection

Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Europejczycy również zagrają w Final Fantasy Fables: Chocobo Tales
Europejczycy również zagrają w Final Fantasy Fables: Chocobo Tales

wiadomość10 marca 2007

Jeszcze tylko niespełna miesiąc poczekają na grę Final Fantasy Fables: Chocobo Tales północnoamerykańscy posiadacze kieszonkowej konsoli Nintendo DS, a tymczasem Japończycy bawią się przy tym produkcie już od końca ubiegłego roku. Właśnie dowiedzieliśmy się, iż omawiany tytuł trafi niebawem również do Europy.