Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 18:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Valkyria: Azure Revolution i Valkyria Chronicles: Remaster w przyszłym roku na PS4

W najnowszym numerze magazynu Famitsu ujawniono, że w przyszłym roku na konsoli PlayStation 4 ukaże się czwarta cześć serii Valkyria Chronicles, zatytułowana Valkyria: Azure Revolution. Ponadto na rynku zadebiutuje też Valkyria Chronicles: Remaster.

W magazynie Famitsu zapowiedziano dwie odsłony serii gier RPG Valkyria Chronicles. Pierwsza to zupełnie nowa produkcja, którą jest Valkyria: Azure Revolution, a drugą Valkyria Chronicles: Remaster, czyli odświeżona (ulepszona grafika, obsługa trofeów itd.) wersja pierwszej części. Oba tytuł zmierzają w kierunku konsoli PlayStation 4, przy czym pierwszy ukaże się wcześniej, niż drugi z wymienionych. Remaster zadebiutuje w Japonii (nie wiemy na razie czy trafi do anglojęzycznych krajów) 10 lutego 2016 roku i da dostęp do dema Azure Revolution. Z kolei pełna wersja tej pozycji ukaże się zimą tego samego roku (termin również dotyczy tylko Kraju Kwitnącej Wiśni). Obecnie nie posiadamy wszystkich informacji na temat czwartej części serii, ale wiemy już to i owo.

Valkyria: Azure Revolution i Valkyria Chronicles: Remaster w przyszłym roku na PS4 - ilustracja #1
Skany z magazynu Famitsu / Źródło: Famitsu.
Skany z magazynu Famitsu / Źródło: Famitsu.
Valkyria: Azure Revolution w skrócie:
  • Czwarta pełnoprawna część serii Valkyria Chronicles
  • Ukaże się w Japonii zimą 2016 roku na konsoli PlayStation 4
  • 10 lutego, również w Japonii, zadebiutuje demo gry, które będzie dodawane do Valkyria Chronicles: Remaster

Historia opowiadać ma o mieszkańcach niewielkiego kraju Jutland, któremu zagraża Imperium Rus. Odkryło ono specjalny minerał, co doprowadziło je do dynamicznego rozwoju i poszerzenia swoich granic. Głównym bohaterem ma być Amleth z Jutland – dowódca elitarnej jednostki Anti-Valkyria. Oprócz niego w grze pojawi się także księżniczka Ophelia i Brynhildr, Valkyria sprzymierzona z Imperium Rus.

Produkcja wykorzystywać ma system walki w czasie rzeczywistym nazwany LeGION. Ponadto ujawniono, że oprawa graficzna Valkyria: Azure Revolution zostanie utrzymana w malarskim stylu. Za grę odpowiada ekipa Media Vision.

Fani cyklu z pewnością mają się z czego cieszyć, ale to nie jedyne dobre wieści związane z tą marką. Przedtem informowaliśmy bowiem, że wydana w 2014 roku na komputerach PC konwersja Valkyria Chronicles sprzedała się w ponad pół milionowym nakładzie.

Grafika promocyjna gry Valkyria Chronicles. - Valkyria: Azure Revolution i Valkyria Chronicles: Remaster w przyszłym roku na PS4 - wiadomość - 2015-11-17
Grafika promocyjna gry Valkyria Chronicles.