Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4Switch
Okładka Valkyria Chronicles Remastered (PS4)
OkładkaValkyria Chronicles Remastered (PS4)

Valkyria Chronicles Remastered

Ulepszona edycja taktycznej gry jRPG z 2008 roku. Fabuła produkcji przenosi nas w czasy II wojny światowej, choć przedstawia całkowicie fikcyjne wydarzenia.

RPG | TPP | science fiction | turowe | czołgi | taktyczne | wojenne | TPS | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valkyria Chronicles Remastered Premiera

17maj2016

PS4

16paź2018

Switch

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Valkyria Chronicles Remastered

Wild Arms

Ys Origin

Dynasty Warriors: Eiketsuden

Valkyria Chronicles: Remaster na PS4 i Switch to odświeżona wersja gry Valkyria Chronicles. Produkcja pierwotnie ukazała się w 2008 roku na konsoli PlayStation 3. Kilka lat później, a dokładniej pisząc 11 listopada 2014 roku, projekt został przeniesiony na komputery PC, na których osiągnął całkiem spory sukces, sprzedając się w ciągu roku w ponad półmilionowym nakładzie. Remaster został zapowiedziany początkowo tylko na PlayStation 4 w listopadzie 2015 roku, przy okazji ujawnienia czwartej pełnoprawnej odsłony, zatytułowanej Valkyria: Azure Revolution. Ulepszona „jedynka” oferuje przede wszystkim poprawioną oprawę graficzną. Oprócz tego firma SEGA wprowadziła także elementy pokroju obsługi trofeów, które zdobywamy podczas wykonywania rozmaitych czynności w trakcie rozgrywki.

Fabuła

Valkyria Chronicles: Remaster na PS4 i Switch przenosi nas w czasy II wojny światowej, jednak przedstawia wydarzenia, które nie miały miejsca w rzeczywistości. Akcja osadzona jest w Galii - niewielkim skrawku kontynentu, który jest atakowany przez siły Imperium Wschodnioeuropejskiego. Gracze wcielają się w jednego z dwóch członków (Alicję Melchiott albo Welkina Gunthera) siódmego plutonu armii Federacji Atlantyckiej i biorą udział w serii połączonych fabularnie bitew, które zaważą na przyszłości Galii.

Mechanika

Starcia w Valkyria Chronicles: Remaster na PS4 i Switch rozpoczynamy w trybie dowodzenia, w którym włączamy mapę, pokazującą pełny plan pobliskiego terenu z oznaczonymi pozycjami naszych i wrogich postaci oraz celów. Klikając na sojuszniczą jednostkę, przenosimy się na pole walki i przejmujemy sterowanie nad herosem. Rozgrywka odbywa się w systemie turowym nazwanym BLiTZ (Battle of Live Tactical Zones), w którym do wykorzystania mamy ograniczoną ilość punktów akcji, przeznaczanych na przemieszczanie się postaci, kucanie, chowanie się za osłonami i oczywiście na ostrzeliwanie przeciwników. Po wykorzystaniu wszystkich punktów, kontrolę nad swoimi żołnierzami przejmuje sztuczna inteligencja, a my cierpliwie czekamy na kolejną turę.

Każdy z bohaterów posiada różne uzbrojenie, sprawdzające się w odmiennych sytuacjach. Alicja wykorzystuje strzelbę średniego zasięgu, a Welkin specjalizuje się w obsłudze czołgu. Dodatkowo w czasie misji otrzymujemy wsparcie innych żołnierzy oraz maszyn bojowych, jednak ich ilość jest ograniczona do dziesięciu jednostek, wybieranych z puli dostępnych sojuszników przed rozpoczęciem zadania. Dobór odpowiedniej załogi w znacznym stopniu wpływa na walkę, gdyż niektórzy żołnierze potrafią osłaniać kilka obiektów sojuszniczych przy pomocy specjalnej tarczy, podczas gdy inni wykorzystują karabiny snajperskie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Valkyria Chronicles Remastered cena w dniu premiery: 84,90 PLN

Wymagania wiekowe Valkyria Chronicles Remastered: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
Switch