Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 13:30

autor: Pirlond

Valkyria Chronicles na PC z pół milionem sprzedanych egzemplarzy

Okazuje się, że wydanie w ubiegłym roku na PC gry Valkyria Chronicles było całkiem dobrą decyzją ze strony firmy SEGA. Jak podaje Steam Spy, produkcja sprzedała się na Steamie w ponad pół milionie egzemplarzy.

Pecetowa Valkyria Chronicles może pochwalić się dobrym wynikiem. - Valkyria Chronicles na PC z pół milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-11-17
Pecetowa Valkyria Chronicles może pochwalić się dobrym wynikiem.

Valkyria Chronicles to strategia turowa z elementami RPG, która w 2008 roku ukazała się na konsoli PlayStation 3. W ubiegłym roku SEGA zdecydowała się przenieść produkcję na komputery osobiste, dystrybuując ją za pośrednictwem Steama. Gra zaliczyła całkiem niezły start, bo w ciągu zaledwie dwudziestu czterech godzin od premiery załapała się do dziesiątki najlepiej sprzedających się tytułów na platformie firmy Valve. W kolejnych miesiącach było równie dobrze, tak przynajmniej wynika z informacji dostępnych na stronie SteamSpy – stworzonym we współpracy z portalem GamesIndustry serwisem zbierającym dane ze wspomnianego popularnego cyfrowego sklepu. W ciągu dwunastu miesięcy od debiutu produkcja znalazła prawie 551 tysięcy nabywców.

Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wszyscy posiadacze pecetowej wersji Valkyria Chronicles w nią zagrali. A to dlatego, że grę uruchomiło 369,74 tysięcy użytkowników, co stanowi 67,14% ogólnej liczby nabywców. Może to być związane z faktem, że wiele osób produkcję kupiło w ramach jednej z organizowanych cyklicznie na Steamie wyprzedaży, a później o niej po prostu zapomniało. Nie zmienia to faktu, że włodarze firmy SEGA mogą mówić o dużym sukcesie – tym bardziej, że w samej tylko Japonii tytuł w wydaniu na PS3 sprzedał się dotychczas tylko w 242 tysiącach egzemplarzy.

Valkyria Chronicles to połączenie strategii turowej z jRPG. Produkcja osadzona jest w alternatywnym świecie, który nawiązuje do Europy z okresu II wojny światowej, a konkretnie na terenie Galii. To właśnie w niej toczy się konflikt pomiędzy dwoma kluczowymi państwami – Imperium Wschodnioeuropejskim i Federacją Atlantycką – w którym uczestniczą gracze.