Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 13:45

autor: Draug

Wieści ze świata (World of Warcraft, Need for Speed, DriveClub, Mordheim, The Park, Xbox One) 17/11/2015

Dziś piszemy m.in. o 11. urodzinach World of Warcraft, planowanych aktualizacjach do gier Need for Speed i DriveClub, dacie premiery Mordheim: City of the Damned, zapowiedzi The Park na konsole oraz funkcji mapowania przycisków standardowego pada konsoli Xbox One. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

World of Warcraft obchodzi 11. urodziny

Firma Blizzard Entertainment rozpoczęła obchody 11. urodzin World of Warcraft. Jeśli zalogujecie się w grze nie później niż 30 listopada, otrzymacie osiągnięcie „WoW’s 11th Anniversary”. Następnie zajrzyjcie do swojej wirtualnej skrzynki pocztowej, bo będzie tam na Was czekać Anniversary Gift Package – zestaw prezentów obejmujący m.in. różdżki zamieniające graczy w gnolle i murloki, kostium Edwina VanCleefa oraz wzmocnienie, które na jakiś czas zwiększa przyrost punktów doświadczenia i reputacji o 11%.

Need for Speed otrzyma nową zawartość do końca listopada

Studio Ghost Games zapowiedziało pierwsze uaktualnienie z nową zawartością do gry Need for Speed, które ma pojawić się przed końcem listopada. Znajdziemy w niej m.in. usprawnienia w edytorze winyli (30 świeżych wzorów, dodaną opcję tworzenia lustrzanych odbić i inne), „pierwsze spojrzenie” na neony oraz niedostępne wcześniej trofea, osiągnięcia i wyzwania codzienne. Ponadto otrzymamy możliwość odblokowania Forda Mustanga Kena Blocka (Hoonicorna) i Lamborghini Diablo Morohoshi-Sana po ukończeniu odpowiednich wątków fabularnych, przy czym do gry trafi też „wczesna robocza wersja” drugiego z wymienionych wozów. Oprócz tego aktualizacja poprawi sztuczną inteligencję i wprowadzi szereg pomniejszych zmian.

DriveClub z nowymi trasami i wozami w kolejnych miesiącach

Wieści ze świata (World of Warcraft, Need for Speed, DriveClub, Mordheim, The Park, Xbox One) 17/11/2015 - ilustracja #1

Paul Rustchynsky ze studia Evolution ujawnił w serii postów na Twitterze, że DriveClub – gra wyścigowa wydana ekskluzywnie na PlayStation 4 – będzie rozwijana dodatkową zawartością i funkcjami jeszcze przez kolejne miesiące. W grudniu czeka nas wprowadzenie nowych samochodów oraz modelu deformacji opon, natomiast w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku udostępnione zostaną świeże trasy. Ponadto aktualizacja planowana na najbliższą przyszłość podrasuje nieco oprawę graficzną, poprawiając jakość tekstur.

Mordheim: City of the Damned zadebiutuje pojutrze

Studio Rogue Factor poinformowało, że gra Mordheim: City of the Damned wyjdzie z programu wczesnego dostępu na Steamie i stanie się dostępna w finalnej wersji już pojutrze – 19 listopada. Przypomnijmy, że jest to taktyczna strategia turowa w mrocznym świecie Warhammer Fantasy, oparta na figurkowej grze bitewnej o tym samym tytule, którą firma Games Workshop wypuściła w 1999 roku.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Need for Speed, DriveClub, Mordheim, The Park, Xbox One) 17/11/2015 - ilustracja #2

The Park – horror studia FunCom trafi na PS4 i XOne

Pod wpływem pozytywnego odbioru jego ostatniego dzieła, studio FunCom zapowiedziało, że wydana pod koniec października na PC gra The Park – pierwszoosobowa przygodówka w klimacie horroru – trafi również na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wydania te staną się dostępne w formie cyfrowej w pierwszym kwartale 2016 roku.

Standardowy pad XOne z opcjami mapowania przycisków

Po ostatniej aktualizacji firmware’u na Xboksie One pojawiła się aplikacja Xbox Accessories App, która pozwala zmieniać mapowanie przycisków standardowego kontrolera tej konsoli. Można zamieniać funkcjami poszczególne przyciski (np. żeby lewy analog działał jak prawy albo żeby X pełnił funkcję B) oraz dokonywać inwersji osi Y analogów. Niestety, jest to tylko namiastka możliwości, które oferuje pad Xbox Elite – na poniższym obrazku znajdziecie tabelę z porównaniem – ale lepszy rydz niż nic, nieprawdaż?

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: