Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPC
Okładka The Park (XONE)
OkładkaThe Park (XONE)

The Park

Utrzymana w klimacie horroru pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja osadzona została w świecie popularnej gry MMO The Secret World. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Funcom, które prócz wspomnianej produkcji ma na swoim koncie także m.in.

Przygodowe | FPP | horror | eksploracyjne

The Park Premiera

27paź2015

PC

3maj2016

PS4 XONE

producent: FunCom wydawca: FunCom Strona oficjalna

The Park na PC, XONE i PS4 to utrzymana w stylistyce horroru pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja osadzona została w świecie i lokacjach, znanych z popularnej gry MMO The Secret World. Tytuł jest pierwszą od wielu lat, nastawioną na tryb pojedynczego gracza produkcją doświadczonego studia Funcom, które począwszy od wydanej w 2006 roku Dreamfall: The Longest Journey, skupiło się przede wszystkim na grach sieciowych, takich jak Age of Conan czy właśnie wspomniane The Secret World.

Fabuła

Fabuła gry przenosi nas do otoczonego gęstym lasem wesołego miasteczka, budzącego skojarzenia ze znanym z The Secret World, nawiedzonym Atlantic Island Park. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać kobiety imieniem Lorraine, która synek Callum zaginął podczas niefortunnej wizyty w tym upiornym miejscu. Po zapadnięciu zmroku nasza protagonistka przekrada się na zamknięte tereny wesołego miasteczka, a jej zadaniem jest oczywiście odnalezienie chłopca i rozwikłanie tajemnic, skrywanych przez park.

Mechanika

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klimatyczną grą przygodową, przypominającą nieco atmosferę horrorów Stephena Kinga oraz takie produkcje, jak Gone Home czy Zaginięcie Ethana Cartera, w których akcję obserwujemy z oczu głównego bohatera. Rozgrywka nastawiona jest więc w głównej mierze na eksplorację oraz zbieranie rozmaitych przedmiotów, które pozwolą nam popchnąć akcję do przodu. Jednym z istotnych wyróżników The Park jest niezwykle istotna rola, jaką podczas rozgrywki odgrywa dźwięk, a konkretnie krzyki naszej protagonistki (opcja ukryta pod prawym klawiszem myszy). Podczas gry Lorraine ustawicznie nawołuje swojego syna, zaś zmiany w tembrze jej głosu i tonie poszczególnych wypowiedzi, odzwierciedlają nastawienie i emocje postaci.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE i PS4 The Park charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, do jakiej przyzwyczaiły nas produkcje studia Funcom. Jako, że akcja gry toczy się wyłącznie nocą – zarówno na zewnątrz, jak i w szeregu mrocznych pomieszczeń upiornego parku – całość odznacza się niezwykle sugestywnym klimatem, mogącym wzbudzić dreszczyk emocji nawet u doświadczonych graczy. Atmosferę rozgrywki podkreśla dodatkowo dobrze dobrana i współgrająca z rozwojem wypadków ścieżka dźwiękowa.

Dodatkowe informacje

Deweloperzy ze studia Funcom postanowi nagrodzić wszystkich tych graczy, którzy zdecydują się na zakup gry jeszcze przed jej oficjalną premierą. Tzw. pre-order pozwala na odblokowanie dodatkowej zawartości w stworzonej przez to samo studio sieciowej produkcji The Secret World.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Park

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

The Park Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 640 GTX/Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.30 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 760 GTX/Radeon R9 270X lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE