Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka The Park (PC)

The Park

Utrzymana w klimacie horroru pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja osadzona została w świecie popularnej gry MMO The Secret World. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Funcom, które prócz wspomnianej produkcji ma na swoim koncie także m.in.

Przygodowe | FPP | horror | eksploracyjne

Okładka The Park (PC)

producent: FunCom

wydawca: FunCom

Strona oficjalna

data premiery gry:

27paź2015

PC

3maj2016

PS4 XONE

The Park na PC, XONE i PS4 to utrzymana w stylistyce horroru pierwszoosobowa gra przygodowa, której akcja osadzona została w świecie i lokacjach, znanych z popularnej gry MMO The Secret World. Tytuł jest pierwszą od wielu lat, nastawioną na tryb pojedynczego gracza produkcją doświadczonego studia Funcom, które począwszy od wydanej w 2006 roku Dreamfall: The Longest Journey, skupiło się przede wszystkim na grach sieciowych, takich jak Age of Conan czy właśnie wspomniane The Secret World.

Fabuła

Fabuła gry przenosi nas do otoczonego gęstym lasem wesołego miasteczka, budzącego skojarzenia ze znanym z The Secret World, nawiedzonym Atlantic Island Park. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać kobiety imieniem Lorraine, która synek Callum zaginął podczas niefortunnej wizyty w tym upiornym miejscu. Po zapadnięciu zmroku nasza protagonistka przekrada się na zamknięte tereny wesołego miasteczka, a jej zadaniem jest oczywiście odnalezienie chłopca i rozwikłanie tajemnic, skrywanych przez park.

Mechanika

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klimatyczną grą przygodową, przypominającą nieco atmosferę horrorów Stephena Kinga oraz takie produkcje, jak Gone Home czy Zaginięcie Ethana Cartera, w których akcję obserwujemy z oczu głównego bohatera. Rozgrywka nastawiona jest więc w głównej mierze na eksplorację oraz zbieranie rozmaitych przedmiotów, które pozwolą nam popchnąć akcję do przodu. Jednym z istotnych wyróżników The Park jest niezwykle istotna rola, jaką podczas rozgrywki odgrywa dźwięk, a konkretnie krzyki naszej protagonistki (opcja ukryta pod prawym klawiszem myszy). Podczas gry Lorraine ustawicznie nawołuje swojego syna, zaś zmiany w tembrze jej głosu i tonie poszczególnych wypowiedzi, odzwierciedlają nastawienie i emocje postaci.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE i PS4 The Park charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, do jakiej przyzwyczaiły nas produkcje studia Funcom. Jako, że akcja gry toczy się wyłącznie nocą – zarówno na zewnątrz, jak i w szeregu mrocznych pomieszczeń upiornego parku – całość odznacza się niezwykle sugestywnym klimatem, mogącym wzbudzić dreszczyk emocji nawet u doświadczonych graczy. Atmosferę rozgrywki podkreśla dodatkowo dobrze dobrana i współgrająca z rozwojem wypadków ścieżka dźwiękowa.

Dodatkowe informacje

Deweloperzy ze studia Funcom postanowi nagrodzić wszystkich tych graczy, którzy zdecydują się na zakup gry jeszcze przed jej oficjalną premierą. Tzw. pre-order pozwala na odblokowanie dodatkowej zawartości w stworzonej przez to samo studio sieciowej produkcji The Secret World.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Park

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe The Park

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 640 GTX/Radeon HD 5750 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5 3.30 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 760 GTX/Radeon R9 270X lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Wieści ze świata (World of Warcraft, Need for Speed, DriveClub, Mordheim, The Park, Xbox One) 17/11/2015
Wieści ze świata (World of Warcraft, Need for Speed, DriveClub, Mordheim, The Park, Xbox One) 17/11/2015

wiadomość17 listopada 2015

Dziś piszemy m.in. o 11. urodzinach World of Warcraft, planowanych aktualizacjach do gier Need for Speed i DriveClub, dacie premiery Mordheim: City of the Damned, zapowiedzi The Park na konsole oraz funkcji mapowania przycisków standardowego pada konsoli Xbox One. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Park - horror FunComu zadebiutuje 27 października
The Park - horror FunComu zadebiutuje 27 października

wiadomość14 października 2015

Norweskie studio FunCom zapowiedziało, że ich najnowsza produkcja - psychologiczny horror The Park - trafi do graczy 27 października. Deweloperzy rozpoczęli też przyjmowanie pre-orderów.

Wieści ze świata (Elite: Dangerous - Horizons, The Park) 12/10/2015
Wieści ze świata (Elite: Dangerous - Horizons, The Park) 12/10/2015

wiadomość12 października 2015

Dziś piszemy m.in. o krótkim filmie prezentującym lądowanie na planetach w Elite: Dangerous - Horizons oraz o nowym trailerze horroru The Park z fragmentami rozgrywki. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Park - trzy nowe screeny z horroru studia FunCom
The Park - trzy nowe screeny z horroru studia FunCom

wiadomość26 września 2015

Zespół FunCom opublikował trzy świeże screeny z gry The Park, czyli pecetowego horroru, w którym będziemy eksplorowali ponury lunapark w poszukiwaniu zaginionego dziecka.

FunCom zapowiada The Park - horror w wesołym miasteczku
FunCom zapowiada The Park - horror w wesołym miasteczku

wiadomość26 sierpnia 2015

Studio FunCom ujawniło swój najnowszy projekt - horror The Park. Upiorne wesołe miasteczko zwiedzimy już w październiku tego roku. Niestety, tylko na PC.

PC
PS4
XONE