Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2015, 09:40

The Park - horror FunComu zadebiutuje 27 października

Norweskie studio FunCom zapowiedziało, że ich najnowsza produkcja - psychologiczny horror The Park - trafi do graczy 27 października. Deweloperzy rozpoczęli też przyjmowanie pre-orderów.

Poznaliśmy datę premiery psychologicznego horroru FPP The Park. Studio Funcom ogłosiło, że zgodnie z zapowiedziami z sierpnia ich najnowszy tytuł zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu - dokładnie 27 października. Jednocześnie deweloperzy rozpoczęli przedpremierową sprzedaż gry. The Park można już zamawiać za pośrednictwem Steama, Green Man Gaming oraz Gamers Gate. Osoby, które zdecydują się na wcześniejszy zakup, otrzymają dodatkową zawartość w innej produkcji Funcomu, The Secret World.

The Park - horror Funcomu zadebiutuje 27 października - ilustracja #2

Obawy o The Park może budzić fakt, że norweskie Funcom od niemal dekady nie stworzyło żadnego tytułu dla pojedynczego gracza – ostatnim było wydane w 2006 roku Dreamfall: The Longest Journey. Od tamtego czasu studio zajmowało się takimi MMO jak Age of Conan, The Secret World czy LEGO Minifigures Online.

The Park jest promowany jako „krótki, lecz intensywny” horror, w którym wcielimy się w młodą matkę, próbującą odnaleźć swojego syna w nawiedzonym wesołym miasteczku. Rozgrywka ma przypominać to, co znamy z Gone Home czy Zaginięcia Ethana Cartera – skupi się więc na eksploracji i zbieraniu wszystkiego, co może nam pomóc w popchnięciu fabuły do przodu. Twórcy obiecują atmosferę inspirowaną prozą Stephena Kinga. Dużą rolę w jej budowaniu ma odegrać dźwięk, w tym krzyki naszej bohaterki, coraz bardziej panicznie nawołującej swojego dziecka, oraz oprawa wizualna, która na pierwszych fragmentach rozgrywki prezentuje się naprawdę nieźle. Jeśli studio Funcom nie zapomniało jeszcze, jak robi się dobre gry dla pojedynczego gracza, The Park może być niezłą propozycją na Halloween przed komputerem.

Czy chwilowy odpoczynek od MMO wyjdzie Norwegom z Funcom na dobre? - The Park - horror Funcomu zadebiutuje 27 października - wiadomość - 2015-10-14
Czy chwilowy odpoczynek od MMO wyjdzie Norwegom z Funcom na dobre?
  1. Oficjalna strona internetowa gry The Park
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Funcom
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Park

The Park