Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale (3DS)

Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale 3DS

Przygotowane przez studio Marvelous nietypowe RPG w konwencji fantasy, stanowiące połączenie założeń cyklu Harvest Moon z elementami taktycznej, turowej gry fabularnej, osadzonej w uniwersum mangi PoPoLoCrois.

RPG | fantasy | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale (3DS)

producent: Marvelous AQL

wydawca: Marvelous AQL

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

30czerwca2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez specjalizujące się w tworzeniu gier jRPG studio Marvelous AQL, autorów m.in. Half-Minute Hero i Valhalla Knights, Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale to ciekawe połączenie założeń cyklu Harvest Moon z elementami taktycznego, turowego RPG-a. Produkcja korzysta z postaci i uniwersum mangi PoPoLoCrois.

Fabuła gry opowiada o losach księcia Pietro Pakapuki, który właśnie rozpoczął trzynasty rok swojego życia. Urodziny stają się początkiem jego niezwykłej przygody w świecie Galariland, który nawiedziły mroczne istoty. Pietro wyrusza na pomoc mieszkańcom krainy, których gospodarstwa przestały nagle wydawać plony na skutek działania tajemniczej mocy. Na miejscu orientuje się, że nie będzie mógł wrócić do domu, dopóki nie pokona zła. W trakcie swojej przygody książę nawiąże rozmaite relacje z innymi postaciami znanymi z uniwersum PoPoLoCrois, w tym z leśną wiedźmą Narcią i szukającym legendarnego miecza Białym Rycerzem.

Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale łączy w sobie założenia znane z gier RPG z elementami charakterystycznymi dla kolejnych odsłon serii Harvest Moon. Z jednej strony na graczy czeka więc zarządzanie odnalezionymi podczas podróży farmami, hodowanie zwierząt czy zbieranie plonów w celu wykonania rozmaitych zadań pobocznych i zdobycia dodatkowych funduszy. Z drugiej eksploracja otaczającego świata i liczne potyczki w systemie doskonale znanym fanom taktycznych RPG-ów. W przeciwieństwie jednak do wielu klasycznych przedstawicieli tego gatunku, Return to PoPoLoCrois modyfikuje podstawowe zasady toczenia walk, pozwalając m.in. na swobodne poruszanie się bohaterami po wybranym obszarze w ramach swojej tury.

W trakcie przygody gracze mogą dodatkowo zająć się wieloma mini-grami, w tym kopaniem diamentów i kolekcjonowaniem owadów, a także nawiązywaniem przyjacielskich stosunków z napotkanymi postaciami. Ten segment działa podobnie jak w dawnych odsłonach Harvest Moon, pozwalając graczom poprawiać relacje między bohaterami poprzez obsypywanie rozmówców prezentami czy regularne konwersacje.

Produkcja Marvelous AQL wykorzystuje unikalne cechy 3DS-a i pozwala m.in. odkrywać dodatkowe sekrety za pomocą funkcji StreetPass. Grę charakteryzuje cell-shade’owa grafika, a wyróżniają m.in. ręcznie rysowane przerywniki filmowe, nawiązujące do twórczości Yousuke Tamori, który wykreował świat PoPoLoCrois.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale

Wymagania wiekowe Return to PoPoLoCrois: A Story of Seasons Fairytale

12+