Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Kingdom Hearts: Dream Drop Distance (3DS)

Kingdom Hearts: Dream Drop Distance 3DS

Dream Drop Distance to siódma odsłona popularnej serii RPG-ów Kingdom Hearts, w której przeplatają się światy stworzone przez SquareEnix i Disneya.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | filmy | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Kingdom Hearts: Dream Drop Distance (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

29marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Siódma odsłona popularnej serii Kingdom Hearts czerpie garściami z dokonań poprzedniczek, rozwijając jednak system o możliwości dane przez konsolę 3DS.

Fabuła gry opowiada o losach Sory i Riku, postaci znanych już fanom serii. Bohaterowie zostają wybrani przez Yen Sida i Mikiego do nowej roli mistrzów Keyblade’a, którzy będą w stanie powstrzymać zagrażającego światu Mistrza Xehanorta. Historia kontynuuje częściowo wątki rozpoczęte w wydanym na NDS-a Kingdom Heart: Re-Coded.

Twórcy połączyli w systemie gry cechy charakterystyczne poprzednich odsłon, jak dynamiczne starcia z wrogami w czasie rzeczywistym, z nowymi elementami. Gracze podczas swojej wędrówki zdobywają umiejętności, które pozwalają im lepiej i dokładniej badać otaczający świat i odkrywać potrzebne przejścia. System walki został dodatkowo unowocześniony o pasek „Drop Gauge”, który pozwala walczącym korzystać ze specjalnych ataków i uruchamiać ciekawe efekty specjalne.

Dream Drop Distance wykorzystuje możliwości konsoli Nintendo 3DS, a jednocześnie zachowuje styl specyficzny dla całej serii. W grze nie zabrakło nagranych dialogów, znanych z bajek Disneya miejsc i postaci oraz efektu 3D, który pojawia się podczas eksploracji i starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Kingdom Hearts: Dream Drop Distance

Wymagania wiekowe Kingdom Hearts: Dream Drop Distance

12+