Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWiiU
Okładka The Legend of Zelda: Twilight Princess HD (WiiU)
OkładkaThe Legend of Zelda: Twilight Princess HD (WiiU)

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD WiiU

Odświeżona wersja gry The Legend of Zelda: Twilight Princess, która ukazała się pierwotnie w 2006 roku na konsolach GameCube oraz Wii. Za wznowienie tytułu odpowiada australijskie studio Tantalus, specjalizujące się w konwersjach popularnych tytułów na różne platformy sprzętowe.

RPG | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD Premiera WiiU

4marca2016

producent: Tantalus Interactive wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na WiiU to odświeżona wersja gry The Legend of Zelda: Twilight Princess. Produkcja pierwotnie ukazała się w 2006 roku na konsolach GameCube i Wii, a w 2016 roku doczekała się ulepszonej edycji na Wii U. Tytuł względem oryginału doczekał się oczywiście udoskonalonej oprawy graficznej (ładniejsze tekstury, postacie, lepsza animacja), a także dedykowanej figurki amiibo Wolf Link, której można także używać w The Legend of Zelda Wii U. Za The Legend of Zelda: Twilight Princess HD odpowiada australijskie studio Tantalus, trudniące się przenoszeniem rozmaitych tytułów na różne platform sprzętowe. Wśród tego typu dokonań znajdziemy m.in. The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon na DS-a, Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (także wersja DS) czy też grę Funky Barn.

Fabuła

Akcja The Legend of Zelda: Twilight Princess HD rozgrywa się około 100 lat po wydarzeniach znanych z gier Ocarina of Time i Majora's Mask. Gracze wcielają się w Linka, który mieszka i pracuje w wiosce Ordon. Pewnego dnia lokacja zostaje zaatakowana przez Bulblinów, którzy porywają wszystkie dzieci. Jest to jednak dopiero wstęp do dużo większej przygody.

Mechanika

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na WiiU jest kolejną grą z gatunku RPG, należącą do bestsellerowej serii, zapoczątkowanej jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Tym razem bohater występuje nie tylko w formie humanoidalnej, gdyż w pewnym momencie zostaje przemieniony w wilka i wtedy może mu towarzyszyć Midna – mieszkanka Królestwa Zmierzchu. Ponadto w wirtualnej rzeczywistości pojawia się Księżniczka Zelda, aczkolwiek w nieco mniej tradycyjnej roli. Warto zauważyć, iż Link ma do dyspozycji wierzchowca, na którego grzbiecie przemierza fantastyczny świat. Podczas jazdy konnej można też atakować przeciwników, korzystając z przewagi wysokości. Wśród oponentów pojawiają się m.in. ożywione szkielety, pająki i kreatury, przypominające smoki. Developerzy nie zapomnieli również o szeregu bossów, stających bohaterowi na drodze w kluczowych momentach scenariusza.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.