Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Game Tycoon 2 (PC)

Game Tycoon 2 PC

Kontynuacja prostej strategii ekonomicznej studia Sunlight Games, pozwalającej wcielić się w rolę dewelopera gier wideo. W Game Tycoon 2 stajemy ponownie na czele niewielkiego studia deweloperskiego, którego członkowie marzą o podbiciu światowego rynku gier.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Game Tycoon 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8kwietnia2016

8kwietnia2016

Steam

Game Tycoon 2 to opracowana z myślą o platformie PC strategia ekonomiczna symulująca proces tworzenia gier elektronicznych. Produkcja wyszła spod ręki studia Sunlight Games, czyli tego samego zespołu, który stał za pierwszą częścią.

Fabuła

W wydanym na PC Game Tycoon 2 gracz wciela się w szefa niewielkiego studia deweloperskiego, którego członkowie marzą o podbiciu rynku gier. Do wyboru są trzy zespoły i każdy z nich posiada inne cechy oraz warunki startowe. Zabawę zaczynamy w 1980 roku i biznes możemy rozwijać przez kolejnych pięć dekad, czyli do roku 2030.

Mechanika

Podczas zabawy w Game Tycoon 2 naszym zadaniem jest oczywiście głównie tworzenie dochodowych gier. Możemy zatrudniać i zwalniać pracowników, wybierać gatunki oraz platformy, jak również decydować na jakim aspekcie skoncentruję się deweloperzy. Zwłaszcza początkowo nasze studio jest zbyt biedne, aby mogło opracować produkcję dopracowaną pod każdym względem i konieczne jest podejmowanie trudnych decyzji. Trzeba także starannie dobierać wykorzystywane technologie. Wszystko to musimy oczywiście odpowiednio zbilansować pod względem finansowym, tak aby inwestycje przynosiły zysk, a konto firmy nie świeciło pustkami.

Gra całkiem realistycznie odtwarza lata 1980-2015 i sytuacja na wirtualnym rynku w większości odpowiada w ogólnych zarysach temu, co działo się w rzeczywistości, a okres 2016-2030 oparty jest na przewidywaniach współczesnych analityków. Początkowo możemy tworzyć tylko na konsole i pecety, ale potem pojawia się także opcja pracy nad grami mobilnymi.

Poza trybem ciągłym, dostępnych jest także dwadzieścia krótszych misji, w których musimy osiągnąć konkretne cele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Game Tycoon 2

Wymagania wiekowe Game Tycoon 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Game Tycoon 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce FX 5900/Radeon 9800 lub lepsza
  • 1500 MB HDD
  • Windows 7/8/10
Game Tycoon 2 - strategia ekonomiczna o produkcji gier trafiła na Steam Early Access
Game Tycoon 2 - strategia ekonomiczna o produkcji gier trafiła na Steam Early Access

wiadomość31 października 2015

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja Game Tycoon 2, czyli strategii ekonomicznej o zarządzaniu studiem deweloperskim produkującym gry w latach 1980-2030.