Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Software Inc. (PC)

Software Inc. PC

Niezależna strategia ekonomiczna duńskiej ekipy Coredumping, w której zajmujemy się zarządzaniem własnym studiem deweloperskim. W grze Software Inc.

Strategiczne | ekonomiczne | indie

PC Windows
Okładka Software Inc. (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

1maja2015

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Software Inc. to niezależna strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się zarządzaniem własnym studiem deweloperskim, odpowiedzialnym za produkcję oprogramowania. Tytuł jest debiutem jednoosobowego duńskiego studia Coredumping, reprezentowanego przez Kennetha Otto Larsena.

W grze do naszych obowiązków należy zaprojektowanie, zbudowanie oraz wyposażenie biura, celem zapewnienia możliwie jak najlepszych warunków pracy dla naszego zespołu. Następnie zajmiemy się zatrudnieniem odpowiednich ludzi i przydzieleniem im obowiązków związanych z takimi aspektami działalności dewelopera jak design, programowanie, wsparcie czy też marketing. Troszczymy się również o budżet studia oraz ewentualne kanały dystrybucji (np. sklep internetowy). Dbamy też o zaspokajanie potrzeb personelu oraz ustawiczne podnoszenie jego kwalifikacji, aby rozwijający się zespół był w stanie pokonać rynkową konkurencję i przynieść firmie oczekiwane profity.

W grze odnaleźć możemy inspiracje takimi klasykami jak Theme Hospital czy seria The Sims, ale także nowymi produkcjami niezależnymi pokroju Game Dev Tycoon oraz Prison Architect. Rozgrywka łączy więc elementy popularnych city builderów oraz tzw. „simów” z wysoce rozbudowaną warstwą ekonomiczną. Tworząc nowe oprogramowanie, mamy pełną swobodę wyboru rodzaju produkowanego softu, a w przypadku gier – nie tylko gatunku i tytułu, ale także scenariusza, misji czy postaci bohaterów. Aby jednak efektywnie zarządzać pracą studia deweloperskiego, niezbędne jest przeglądanie i wyciąganie odpowiednich wniosków z licznych zestawień oraz statystyk rynkowych, które pozwolą wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych odbiorców oraz śledzić poczynania konkurencji.

Pod względem oprawy Software Inc. cechuje się prostą, wektorową grafiką, która jest jednocześnie niezwykle przejrzysta i kolorowa. Na początkowym etapie produkcji gra została udostępniona na zasadach wczesnego dostępu, co pozwoliło nie tylko na zebranie funduszy potrzebnych do jej ukończenia, ale także uwzględnienie w finalnej produkcji sugestii społeczności graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 50,99 PLN

Gry podobne do Software Inc.

Wymagania wiekowe Software Inc.

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Software Inc.

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB, 500 MB HDD, Windows 7