Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka ESport Manager (PC)

ESport Manager PC

Polska strategia ekonomiczna z elementami symulacji, w której naszym zadaniem jest poprowadzenie do zwycięstwa własnej drużyny e-sportowej.

Strategiczne | ekonomiczne | manager | polskie

PC Windows
Okładka ESport Manager (PC)

producent: InImages ESPORT

wydawca: PlayWay

Polskie napisy

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

18czerwca2018

19czerwca2018

Steam

E-Sport Manager jest strategią ekonomiczną z elementami symulacji, stworzoną z myślą o platformie PC. Za opracowanie tej produkcji odpowiada studio InImages ESPORT, z kolei jej wydaniem zajęła się polska firma PlayWay.

Mechanika

Jak sugeruje tytuł, E-Sport Manager pozwala nam się wcielić w menedżera drużyny graczy próbujących swoich sił w e-sporcie. Zmagania rozpoczynamy od stworzenia zespołu – decydujemy nie tylko o kosmetyce (bo taki charakter ma wybór państwa reprezentowanego przez ekipę, jej składu osobowego i logotypu), lecz także o tym, w jakim gatunku będzie się specjalizował; nasza drużyna może walczyć o zwycięstwo w FPS-ie oraz grze typu MOBA.

Następnie możemy przejść do realizacji postawionego przed nami zadania, co wymaga przede wszystkim opracowania odpowiedniego planu treningowego – nasi podopieczni muszą nie tylko grać i w ten sposób doskonalić swoje umiejętności, lecz także zadbać o dobrą formę fizyczną; na to ostatnie pozwala im spożywanie odpowiednich posiłków, ćwiczenia na siłowni, zabawa czy wreszcie właściwa ilość snu. Wszystko to sprawia, że z czasem nabywają nowe zdolności specjalne (mowa o czterdziestu skillach indywidualnych i dwudziestu zespołowych), a ich umiejętne wykorzystanie w trakcie rozgrywek przekłada się na coraz większą skuteczność w starciach z przeciwnikami.

Podczas meczu nasza rola nie ogranicza się jedynie do biernej obserwacji – jeszcze przed rozpoczęciem zmagań opracowujemy taktykę, decydując o bohaterach, broni, przedmiotach i perkach wykorzystywanych przez poszczególne osoby czy choćby o zachowaniu konkretnych zawodników (którzy mogą skupić się na ofensywie lub defensywie albo grać w wyważony sposób). W trakcie samego spotkania przyglądamy się poczynaniom e-sportowców i w razie potrzeby korzystamy na przykład z możliwości zmiany broni – zarówno w grze typu MOBA, jak i w FPS-ie akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad polem walki, co pozwala na weryfikację skuteczności obranej przez nas strategii.

Gotówkę otrzymujemy przede wszystkim w zamian za kolejne zwycięstwa w sponsorowanych turniejach, gdzie nasi e-sportowcy stają w szranki z kilkudziesięcioma konkurencyjnymi zespołami – pieniądze można też zdobyć, podpisując kontrakty reklamowe czy też dzięki odpowiedniej aktywności naszych zawodników w mediach społecznościowych; możemy je wydać na rozbudowę naszej siedziby i zakup nowego wyposażenia.

Kwestie techniczne

Wydany na platformę PC E-Sport Manager posiada trójwymiarową grafikę, którą utrzymano w ciekawej, kreskówkowej stylistyce. Tytuł może się też pochwalić prostym i intuicyjnym interfejsem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do ESport Manager

Wymagania wiekowe ESport Manager

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe ESport Manager

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit

28 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Dominiasz

Graub

Demo110

fajf

FrankerZ

chomik3109