Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 13:47

Sukces pecetowej wersji Valkyria Chronicles

Już po 24 godzinach Valkyria Chronicles w wersji na PC trafiło na szczyt listy dziesięciu najczęściej pobieranych gier ze sklepu Steam. W tej chwili zajmuje „zaledwie” czwartą pozycję, ale w kontekście ostatnich wielkich premier (Assassin’s Creed: Unity czy Call of Duty: Advanced Warfare) to nadal imponujący wynik.

Sukces pecetowej wersji Valkyria Chronicles - ilustracja #1

11 listopada odbyła się światowa premiera Valkyria Chronicles w wersji na PC za pośrednictwem serwisu Steam. Grę można było zakupić przed premierą za 17,99 euro, a po 1 listopada jej cena wzrosła do 19,99 euro (ok. 84 złote). Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania wydawcy – w ciągu 24 godzin Valkyria Chronicles trafiło na szczyt steamowej listy najczęściej pobieranych produkcji. Co więcej, gra zyskała bardzo pozytywne recenzje od użytkowników tej platformy – na 615 recenzji zaledwie 14 opinii jest negatywnych, można więc liczyć, że w końcu doczekaliśmy się dobrego portu z konsol na pecety.

Rzecz jasna, firma SEGA – producent oraz wydawca gry – jest bardziej niż zachwycona tym wynikiem. John Clarke, jedna z ważniejszych osób w europejskim oddziale SEGA, wyraził swoje zadowolenie i podziękował wszystkim nabywcom gry:

Korzystając z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom za pomoc w osiągnięciu tego fenomenalnego sukcesu związanego z tą premierą. Jesteśmy również zadowoleni z reakcji społeczności Steam, z których wynika, że osoby niemające dotąd kontaktu z serią uznały tę grę za równie czarującą i wciągającą, co weterani serii.

W tej chwili Valkyria Chronicles zajmuje czwarte miejsce w rankingu najczęściej pobieranych gier ze Steama, zaraz za Assassin’s Creed: Unity, Football Manager 2015 oraz Call of Duty: Advanced Warfare, i jest dostępna wraz ze wszystkimi DLC w angielskiej wersji językowej (plus japoński dubbing).

Wydane po raz pierwszy w 2008 roku na PS3 Valkyria Chronicles to niezwykle udany miks strategii turowej oraz japońskiego RPG (średnia ocen wersji PS3 według Metacritic: 86). Akcja gry rozgrywa się w alternatywnej Europie czasów II wojny światowej, w której dwa liczące się państwa – Imperium Wschodnioeuropejskie oraz Federacja Atlantycka – walczą ze sobą na terenie neutralnej Galii. Gra doczekała się dwóch sequeli na konsole przenośne.