Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2014, 13:47

autor: Entelarmer

Sukces pecetowej wersji Valkyria Chronicles

Już po 24 godzinach Valkyria Chronicles w wersji na PC trafiło na szczyt listy dziesięciu najczęściej pobieranych gier ze sklepu Steam. W tej chwili zajmuje „zaledwie” czwartą pozycję, ale w kontekście ostatnich wielkich premier (Assassin’s Creed: Unity czy Call of Duty: Advanced Warfare) to nadal imponujący wynik.

Sukces pecetowej wersji Valkyria Chronicles - ilustracja #1

11 listopada odbyła się światowa premiera Valkyria Chronicles w wersji na PC za pośrednictwem serwisu Steam. Grę można było zakupić przed premierą za 17,99 euro, a po 1 listopada jej cena wzrosła do 19,99 euro (ok. 84 złote). Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania wydawcy – w ciągu 24 godzin Valkyria Chronicles trafiło na szczyt steamowej listy najczęściej pobieranych produkcji. Co więcej, gra zyskała bardzo pozytywne recenzje od użytkowników tej platformy – na 615 recenzji zaledwie 14 opinii jest negatywnych, można więc liczyć, że w końcu doczekaliśmy się dobrego portu z konsol na pecety.

Rzecz jasna, firma SEGA – producent oraz wydawca gry – jest bardziej niż zachwycona tym wynikiem. John Clarke, jedna z ważniejszych osób w europejskim oddziale SEGA, wyraził swoje zadowolenie i podziękował wszystkim nabywcom gry:

Korzystając z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom za pomoc w osiągnięciu tego fenomenalnego sukcesu związanego z tą premierą. Jesteśmy również zadowoleni z reakcji społeczności Steam, z których wynika, że osoby niemające dotąd kontaktu z serią uznały tę grę za równie czarującą i wciągającą, co weterani serii.

W tej chwili Valkyria Chronicles zajmuje czwarte miejsce w rankingu najczęściej pobieranych gier ze Steama, zaraz za Assassin’s Creed: Unity, Football Manager 2015 oraz Call of Duty: Advanced Warfare, i jest dostępna wraz ze wszystkimi DLC w angielskiej wersji językowej (plus japoński dubbing).

Wydane po raz pierwszy w 2008 roku na PS3 Valkyria Chronicles to niezwykle udany miks strategii turowej oraz japońskiego RPG (średnia ocen wersji PS3 według Metacritic: 86). Akcja gry rozgrywa się w alternatywnej Europie czasów II wojny światowej, w której dwa liczące się państwa – Imperium Wschodnioeuropejskie oraz Federacja Atlantycka – walczą ze sobą na terenie neutralnej Galii. Gra doczekała się dwóch sequeli na konsole przenośne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.