Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 listopada 2014, 12:22

autor: Sarge

PlayStation Vue - nowa usługa telewizyjna na PS3 i PS4

W tym miesiącu rozpoczną się beta testy usługi PlayStation Vue w wybranych amerykańskich miastach. Pozwoli ona na oglądanie telewizji na PlayStation 3, PlayStation 4, iPadach i innych, bliżej niesprecyzowanych urządzeniach. Oficjalny start usługi jest przewidziany na pierwszy kwartał 2015 roku. Niestety, na razie nic nie wskazuje na debiut w Polsce.

PlayStation Vue to nowa usługa pozwalająca na oglądanie TV m.in. na PS3 lub PS4 - PlayStation Vue - nowa usługa telewizyjna na PS3 i PS4 - wiadomość - 2014-11-13
PlayStation Vue to nowa usługa pozwalająca na oglądanie TV m.in. na PS3 lub PS4

Firma Sony ogłosiła, że wkrótce na konsolach z rodziny PlayStation oraz innych urządzeniach zadebiutuje usługa PlayStation Vue. Pozwoli ona na oglądanie telewizji i filmów na żądanie bez konieczności dokupowania dodatkowego dekodera. W tym miesiącu w wybranych krajach mają rozpocząć się beta testy omawianej usługi, w których wezmą udział posiadacze PlayStation 3 i PlayStation 4. Niestety na razie nic nie wskazuje na to, by PlayStation Vue miało stać się dostępne także w Polsce. W ramach bety dostępnych będzie po 75 kanałów w każdym kraju. Przykładowo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą liczyć na programy CBS, Discovery Communications, Fox, NBCUniversal, Scripps Networks Interactive czy Viacom. Z czasem usługa ma zadebiutować na iPadach oraz innych, bliżej niesprecyzowanych urządzeniach (niekoniecznie od Sony).

Beta testy PlayStation Vue rozpoczną się w tym miesiącu w wybranych amerykańskich miastach - PlayStation Vue - nowa usługa telewizyjna na PS3 i PS4 - wiadomość - 2014-11-13
Beta testy PlayStation Vue rozpoczną się w tym miesiącu w wybranych amerykańskich miastach

Na razie nieznane pozostają szczegóły na temat kosztów usługi PlayStation Vue. Przedstawiciele koncernu zapewniają jedynie, że cena abonamentu będzie „uczciwa i konkurencyjna”. W tej chwili wiadomo jedynie, że subskrypcję będzie można aktywować minimum na miesiąc, a użytkowników nie spotkają żadne konsekwencje za zrezygnowanie z niej. Nic nie będzie więc stało na przeszkodzie, by przetestować działanie PlayStation Vue, po czym zrezygnować z usługi.

PlayStation Vue wyjdzie z fazy beta testów w 2015 roku. Wezmą w nich udział wybrani mieszkańcy kilku amerykańskich miast. Oficjalna premiera usługi jest zaplanowana na pierwszy kwartał 2015 roku. Więcej szczegółów na jej temat będzie ujawnianych z czasem.