Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2014, 13:35

autor: Meehow

Valkyria Chronicles - taktyczny jRPG pojawi się na pecetach

Jak wynika z tweetu na oficjalnym profilu firmy SEGA, Valkyria Chronicles – taktyczny jRPG – pojawi się na pecetach w bliżej nieokreślonej jeszcze przyszłości. Dotychczas gra była dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 3.

Valkyria Chronicles - Valkyria Chronicles pojawi się na pecetach - wiadomość - 2014-10-28
Valkyria Chronicles

Jak wynika z tweetu zamieszczonego na oficjalnym profilu firmy SEGA, dotychczas ekskluzywny dla PlayStation 3 taktyczny jRPG – Valkyria Chronicles – ukaże się również w wersji pecetowej, choć nie jest znana nawet orientacyjna data premiery. Valkyria Chronicles po raz pierwszy zadebiutowało w 2008 roku i zostało ciepło przyjęte przez krytyków; nie przełożyło się to jednak na wysokie wyniki sprzedaży. Wersja pecetowa będzie także pierwszym tytułem z serii, który pojawi się na innej platformie niż konsole PlayStation (dotychczas gry z serii ukazywały się na PlayStation 3 i PlayStation Portable). Jak widać, japoński gigant wydawniczy nie rezygnuje z portowania starszych tytułów z konsol na pecety; w przeszłości edycji na blaszaki doczekały się takie tytuły, jak NiGHTS Into Dreams czy Sonic Adventure.

Valkyria Chronicles to turowy, taktyczny jRPG osadzony w realiach wzorowanych na Europie w ogniu II wojny światowej. Gra została wyprodukowana i wydana wyłącznie na PlayStation 3 pod znakiem japońskiego koncernu SEGA. Tytuł doczekał się dwóch kontynuacji – Valkyria Chronicles II oraz Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles, dostępnych wyłącznie na przenośną konsolę PlayStation Portable.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.