Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Sonic Adventure 2 (PC)
OkładkaSonic Adventure 2 (PC)

Sonic Adventure 2

Pecetowe Sonic Adventure 2 to ulepszona konwersja popularnej platformówki 3D autorstwa zespołu Sonic Team. Gra pozwala na wcielenie się w jedną z sześciu postaci.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic

Sonic Adventure 2 Premiera

2paź2012

PS3

5paź2012

X360

19lis2012

PC

producent: Sonic Team wydawca: SEGA Strona oficjalna

Sonic Adventure 2 to odświeżona graficznie wersja trójwymiarowej platformówki stworzonej przez studio Sonic Team, która pierwotnie ukazała się na konsole Dreamcast w 2001 roku.

Fabuła opowiada o losach grupy bohaterów w składzie Sonic, Knuckles i Tails oraz drużyny czarnych charakterów (Shadow, Rogue i Doktor Eggman). Oba te zespoły zmuszone zostają do połączenia sił w celu powstrzymania zagłady świata. Gra jest trójwymiarową platformówką, w której akcję obserwujemy zza pleców bohatera. Większość plansz ma postać długich i zakręconych tras, sprzyjających rozwijaniu dużych prędkości. Przemierzając je gracz zbiera złote pierścienie, które zapewniają ochronę przed obrażeniami - po trafieniu w pułapkę czy na przeciwnika bohater wypuszcza wszystkie pierścienie. Tworzy to system, w którym nie zginiemy tak długo, jak posiadamy przynajmniej jeden pierścień.

Kampanię możemy rozegrać zarówno z perspektywy bohaterów, jak i drużyny złoczyńców. Każdy poziom na przypisany do niego duet postaci, który decyduje o charakterze wyzwań. Sekcje Sonica i Shadowa oferują typowo platformówkową zabawę, w której naszym jedynym celem jest dotarcie do mety. Mapy Tails i Doktora Eggmana zawierają dużo elementów strzelankowych, a grając jako Knuckles lub Rogue musimy eksplorować otoczenie w celu znalezienia kluczy. Ukończenie linii fabularnej wymaga przejścia kampanii obiema drużynami.

Sonic Adventure 2 oferuje również bogate opcje wieloosobowe. W trybie dla dwóch graczy możemy konkurować z kolegą w wyścigach, wyzwaniach strzeleckich oraz zawodach w znajdowaniu przedmiotów. Ponadto autorzy wprowadzili moduł pozwalający hodować i tresować wirtualnego zwierzaka w trybie Chao World.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sonic Adventure 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sonic Adventure 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PS3
X360