Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3NDSX360PSV3DSWii
Okładka Madagascar 3: The Video Game (PS3)
OkładkaMadagascar 3: The Video Game (PS3)

Madagascar 3: The Video Game

Madagascar 3: The Video Game to zręcznościowa platformówka, stanowiąca swobodną adaptację filmu animowanego wytwórni DreamWorks - Madagascar 3: Europe's Most Wanted.

Zręcznościowe | filmy animowane | platformówki 3D | dla dzieci

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madagascar 3: The Video Game Premiera

5cze2012

X360 PS3 Wii NDS 3DS PSV

Gry podobne do Madagascar 3: The Video Game

Toy Story 3: The Video Game

Rise of the Guardians

Shrek Forever After

Duża popularność animowanych filmów z serii Madagascar nie mogła przejść niezauważona w branży gier wideo. Zarówno pierwszej, jak i drugiej odsłonie kinowych przygód Aleksa, Marty'ego, Melmana oraz Glorii towarzyszyły gry wydane na wiele platform sprzętowych. Nie inaczej stało się w przypadku trzeciej części – Madagaskar 3: Europe's Most Wanted. Tym razem za opracowanie adaptacji odpowiada studio deweloperskie firmy D3 Publisher, nad którą kontrolę sprawuje koncern Namco Bandai Partners.

Podobnie jak w filmowym pierwowzorze, gracze mają okazję poznać perypetie czworga zwierzęcych bohaterów, którzy na skutek rywalizacji między szympansami i pingwinami zamiast do Ameryki trafili do Europy, czym niemal natychmiast narazili się zwariowanemu kontrolerowi ds. zwierząt - kapitanowi Chantelowi DuBoisowi. W poszukiwani bezpiecznego schronienia Alex, Marty, Melman i Gloria dołączają do gwiazd wędrownego cyrku, którego lata świetności dawno już minęły...

W trakcie gry gracze mają okazję pokierować poczynaniami swoich ulubionych postaci i odwiedzić szereg lokacji rozsianych po Europie. Rozgrywka bazuje głównie na elementach zręcznościowych, a akcję śledzić można z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Madagascar 3: The Video Game cena w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Madagascar 3: The Video Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
PS3
Wii
NDS
3DS
PSV