Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2012, 10:00

autor: Adrian Werner

Sonic Adventure 2 już jutro na PC, w wersji HD i z dodatkową zawartością

Sega poinformowała, że na pecety zmierza konwersja klasycznej platformówki Sonic Adventure 2. Gra trafi do sprzedaży już jutro i zaoferuje grafikę w wysokiej rozdzielczości oraz dodatkową zawartość, która na konsolach dostępna była jako płatne DLC.

Sonic Adventure 2 już jutro na PC, w wersji HD i z dodatkową zawartością - ilustracja #1

Przenoszenie starszych klasyków na nowe platformy staje się coraz popularniejsze. Jedną z firm wpisujących się w ten trend jest Sega. Na oficjalnym facebookowym koncie serii Sonic: The Hedgehog pojawiła się informacja, że na pecety zmierza konwersja jednej z najlepszych trójwymiarowych odsłon tego cyklu, czyli Sonic Adventure 2. Gra wydana zostanie już jutro, czyli 19 listopada i sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej. Wersja komputerowa zaoferuje grafikę w wysokiej rozdzielczości i dodatkową zawartość.

Sonic Adventure 2 to trójwymiarowa platformówka stworzona przez studio Sonic Team. Gra pierwotnie ukazała się na konsole Dreamcast w 2001 roku. Kilka miesięcy później wydano wersję na Gamecube zatytułowaną Sonic Adventure 2 Battle, w której mocno rozbudowano opcje wieloosobowe. W zeszłym miesiącu produkcja ukazała się również na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, a dodatkowa zawartość z Battle udostępniona została jako płatne DLC. Natomiast na PC ten dodatek zostanie od razu zintegrowany z podstawową wersją, więc nie będziemy musieli dopłacać.

Pierwszy screen z pecetowej wersji Sonic Adventure 2 - Sonic Adventure 2 już jutro na PC, w wersji HD i z dodatkową zawartością - wiadomość - 2012-11-18
Pierwszy screen z pecetowej wersji Sonic Adventure 2

Fabuła Sonic Adventure 2 opowiada o losach grupy bohaterów w składzie Sonic, Knluckles i Tails oraz drużyny czarnych charakterów (Shadow, Rogue i Doktor Eggman). Oba te zespoły zmuszone zostają do połączenia sił w celu powstrzymania zagłady świata. Gra jest trójwymiarową platformówką, w której akcję obserwujemy zza pleców bohatera. Większość plansz ma postać długich i zakręconych tras, sprzyjających rozwijaniu dużych prędkości. Przemierzając je gracz zbiera złote pierścienie, które zapewniają ochronę przed obrażeniami - po trafieniu w pułapkę czy na przeciwnika bohater wypuszcza wszystkie pierścienie. Tworzy to system, w którym nie zginiemy tak długo, jak posiadamy przynajmniej jeden pierścień.

Kampanię możemy rozegrać zarówno z perspektywy bohaterów, jak i drużyny złoczyńców. Każdy poziom na przypisany do niego duet postaci, który decyduje o charakterze wyzwań. Sekcje Sonica i Shadowa oferują typowo platformówkową zabawę, w której naszym jedynym celem jest dotarcie do mety. Mapy Tails i Doktora Eggmana zawierają dużo elementów strzelankowych, a grając jako Knuckles lub Rogue musimy eksplorować otoczenie w celu znalezienia kluczy. Ukończenie linii fabularnej wymaga przejścia kampanii obiema drużynami.

Sonic Adventure 2 oferuje również bogate opcje wieloosobowe. W trybie dla dwóch graczy możemy konkurować z kolegą w wyścigach, wyzwaniach strzeleckich oraz zawodach w znajdowaniu przedmiotów. Ponadto pozwala hodować i tresować wirtualnego zwierzaka w trybie Chao World.