Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2012, 12:07

Dodatek DLC Tropico 4: Megalopolis już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła pecetowa wersja dodatku DLC Tropico 4: Megalopolis. Rozszerzenie oferuje nowe budynki oraz mapę, w której musimy zmierzyć się z napływem imigrantów.

DLC oferuje m.in. nowy strój dla naszego dyktatora. - Dodatek DLC Tropico 4: Megalopolis już w sprzedaży - wiadomość - 2012-11-18
DLC oferuje m.in. nowy strój dla naszego dyktatora.

Mamy dobre wieści dla wirtualnych dyktatorów. Do sprzedaży trafiło nowe DLC do Tropico 4. Dodatek zatytułowany jest Megalopolis i na razie dostępny jest wyłącznie w wersji pecetowej. Obecnie można go nabyć w promocyjnej cenie 2,99 euro (ok. 12 zł) na serwisie Steam, a za kilkadziesiąt godzin cena podskoczy do 3,99 euro (niecałe 17 zł).

  1. Tropico 4: Megalopolis na Steam
  2. Tropico 4 – oficjalna strona gry

Niestety nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery DLC w wersji na konsolę Xbox 360. Wydawca gry, czyli firma Kalypso, obiecuje jednak, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Dodatek DLC Tropico 4: Megalopolis już w sprzedaży - ilustracja #2

Dodatek oferuje jedną rozległą misję, czyli tytułowe Megalopolis. W niej, nasze zdolności dyktatorskie zostaną wystawione na poważną próbę, gdy na wyspę przybędą ogromne ilości imigrantów. Poradzenie sobie z tym wyzwaniem ułatwią inne nowości wprowadzone przez DLC. Wśród nich znajdziemy m.in. Conventillo, czyli nowy budynek mieszkalny, cechujący się niskimi kosztami budowy, małą ilością zajmowanego terenu i możliwością pomieszczenia dużej ilości ludzi. Dostępna też jest cecha Biurokraty, dzięki której nasze wirtualne alter ego będzie mogło ograniczyć wydatki przy jednoczesnym zwiększeniu zysków. Przy okazji dyktator otrzyma również nowe wdzianko burmistrza.

Warto przypomnieć, że Tropico 4: Megalopolis to nie pierwsze rozszerzenie, jakie ukazało się do czwartej odsłony tej serii. Pod koniec października zadebiutowało DLC Pirate Heaven, które pozwala przeobrazić wyspę w bazę współczesnych piratów, napadać na statki i porywać ich załogę dla okupu. Gra doczekała się również dużego dodatku zatytułowanego Tropico 4: Czasy Współczesne. Oferuje on długą na dwanaście misji kampanię, która przenosi akcję do czasów współczesnych. W rezultacie otrzymujemy m.in. kilkadziesiąt nowych budynków, a rozgrywkę wzbogacają takie elementy jak Internet, terroryzm czy loty kosmiczne.

Dodatek DLC Tropico 4: Megalopolis już w sprzedaży - ilustracja #3 Tropico 4 to wydana w 2011 roku na PC i Xboksa 360 strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w dyktatora rządzącego niewielkim państwem. Naszym zadaniem jest zadbać o dobre nastroje mieszkańców naszego kraju oraz zagwarantować jego mocną pozycję na arenie międzynarodowej. Gra utrzymana jest w mocno humorystycznej atmosferze i poza kampanią dla pojedynczego gracza oferuje również rozbudowane opcje multiplayer.