Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles (PSP)

Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles PSP

Trzeci odcinek serii gier RPG z elementami strategii taktycznej, w których gracz zostaje przeniesiony w alternatywne realia II wojny światowej.

RPG | TPP | science fiction | turowe | czołgi | wojenne | multiplayer | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles (PSP)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

27stycznia2011

Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles stanowi kolejną odsłonę serii gier jRPG z elementami strategii taktycznej. Jest to drugi tytuł z cyklu wydany na przenośną konsolę Sony, a gracz – podobnie jak w obu poprzednich częściach – uczestniczy w wydarzeniach osadzonych w alternatywnej wersji II wojny światowej.

Akcja noszącej podtytuł Unrecorded Chronicles gry ponownie ma miejsce w Gallii, jednak opowiedziana historia oraz jej bohaterowie są zupełnie nowi. Tym razem wcielamy się w członków grupy „Bezimiennych”, oddziału nr 422 Armii Gallii zajmującego się wszystkim, co można określić mianem ‘brudnej roboty’. Grupa zawdzięcza swą nazwę temu, iż do jej członków – w większości przestępców i wichrzycieli – wszyscy częściej zwracają się po numerze niż po rzeczywistym imieniu.

Najważniejszą z trzech głównych postaci jest Kurt Irving, nr 7. Kurt jest byłym oficerem, który uważa, że niesłusznie został wcielony do „Bezimiennych”, przez co chce powrócić do swego dawnego oddziału. Dużą rolę odgrywają również bohaterki żeńskie. Pierwsza z nich, Imuka, chce zemścić się na Valkyrii za spalenie jej rodzinnej wioski. Riela z kolei jest potomkiem wspomnianej rasy, choć prawdę tę poznaje dopiero pod koniec historii zaprezentowanej w grze.

Rozgrywka w Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles stanowi połączenie elementów z pierwszej odsłony, wydanej w 2008 roku na konsolę Playstation 3, oraz usprawnionych rozwiązań znanych z „dwójki”. Postęp w grze nie jest już oparty na misjach. Mamy również do czynienia ze zmienionym interfejsem oraz powiększonym zakresem oddanych do naszej dyspozycji strategii. Skupiając się na fabule gry, twórcy zrezygnowali z trybu multiplayer.

Wyprodukowana przez Segę trzecia część sagi charakteryzuje się, podobnie jak jej poprzedniczka, kreskówkowym stylem grafiki prezentowanej z wykorzystaniem technologii cell shading. Jednocześnie gra wprowadza serię w klimaty bardziej mroczne i poważne niż w poprzednich częściach.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles

Wymagania wiekowe Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles

odpowiednia dla każdego wieku