Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Dungeons & Dragons: Tactics (PSP)
OkładkaDungeons & Dragons: Tactics (PSP)

Dungeons & Dragons: Tactics PSP

Dungeons & Dragons: Tactics to gra, łącząca elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi i stworzona jedynie z myślą o PlayStation Portable przez studio Kuju Entertainment.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeons & Dragons: Tactics Premiera PSP

14sierpnia2007

producent: Kuju Entertainment wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dungeons & Dragons: Tactics to gra, łącząca elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi i stworzona jedynie z myślą o PlayStation Portable przez studio Kuju Entertainment (vide m.in. Battalion Wars dla GameCube oraz Warhammer 40.000: Fire Warrior dla PC i PlayStation 2). Zgodnie z tytułem niniejszy produkt bazuje na uniwersum D&D, znajdującym się pod skrzydłami słynnej firmy Wizards of the Coast.

Głównym bohaterem jest śmiertelnik, uwikłany w konflikt pomiędzy dwoma potężnymi smokami. Jeden z jaszczurów reprezentuje dobro, natomiast drugi stoi po stronie zła. Zatem tylko od naszych decyzji w trakcie zabawy zależy, czy kroczymy ścieżką światła, albo działamy pod ciemną gwiazdą. Obrana droga postępowania wpływa rzecz jasna na relacje z postaciami niezależnymi, zachodzące w wirtualnej rzeczywistości wydarzenia i sposób zakończenia całej przygody.

Rozgrywkę skonstruowano w oparciu o zasady edycji 3,5 systemu Dungeons & Dragons, więc tworząc konkretnego awanturnika (kontrolowana drużyna liczy maksymalnie sześciu śmiałków) mamy dostęp do szeregu ras (człowiek, krasnolud, elf etc.) oraz zawodów (m.in. barbarzyńca, druid, paladyn, czarodziej i bard). Ponadto developerzy zaimplementowali pięć zaawansowanych profesji, a także dwie klasy psioniczne. Esencją zabawy jest eksplorowanie fantastycznego świata, wykonywanie rozmaitych zadań i turowa walka z napotkanymi przeciwnikami.

Oprócz trybu single-player Dungeons & Dragons: Tactics oferuje też opcję multiplayer, pozwalającą posiadaczom PSP na łączenie się bezprzewodowo i wspólne podróżowanie. Jeśli jednak nie chcemy współpracować z innymi użytkownikami, to nie ma problemu ze zorganizowaniem rywalizacji na śmierć i życie w ramach specjalnych aren, generowanych losowo. Warto zauważyć, iż twórcy umożliwili również pobieranie różnych dodatków z Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeons & Dragons: Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dungeons & Dragons: Tactics Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB