Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Dungeons & Dragons: Tactics (PSP)

Dungeons & Dragons: Tactics PSP

Dungeons & Dragons: Tactics to gra, łącząca elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi i stworzona jedynie z myślą o PlayStation Portable przez studio Kuju Entertainment.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dungeons & Dragons: Tactics (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

14sierpnia2007

Dungeons & Dragons: Tactics to gra, łącząca elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi i stworzona jedynie z myślą o PlayStation Portable przez studio Kuju Entertainment (vide m.in. Battalion Wars dla GameCube oraz Warhammer 40.000: Fire Warrior dla PC i PlayStation 2). Zgodnie z tytułem niniejszy produkt bazuje na uniwersum D&D, znajdującym się pod skrzydłami słynnej firmy Wizards of the Coast.

Głównym bohaterem jest śmiertelnik, uwikłany w konflikt pomiędzy dwoma potężnymi smokami. Jeden z jaszczurów reprezentuje dobro, natomiast drugi stoi po stronie zła. Zatem tylko od naszych decyzji w trakcie zabawy zależy, czy kroczymy ścieżką światła, albo działamy pod ciemną gwiazdą. Obrana droga postępowania wpływa rzecz jasna na relacje z postaciami niezależnymi, zachodzące w wirtualnej rzeczywistości wydarzenia i sposób zakończenia całej przygody.

Rozgrywkę skonstruowano w oparciu o zasady edycji 3,5 systemu Dungeons & Dragons, więc tworząc konkretnego awanturnika (kontrolowana drużyna liczy maksymalnie sześciu śmiałków) mamy dostęp do szeregu ras (człowiek, krasnolud, elf etc.) oraz zawodów (m.in. barbarzyńca, druid, paladyn, czarodziej i bard). Ponadto developerzy zaimplementowali pięć zaawansowanych profesji, a także dwie klasy psioniczne. Esencją zabawy jest eksplorowanie fantastycznego świata, wykonywanie rozmaitych zadań i turowa walka z napotkanymi przeciwnikami.

Oprócz trybu single-player Dungeons & Dragons: Tactics oferuje też opcję multiplayer, pozwalającą posiadaczom PSP na łączenie się bezprzewodowo i wspólne podróżowanie. Jeśli jednak nie chcemy współpracować z innymi użytkownikami, to nie ma problemu ze zorganizowaniem rywalizacji na śmierć i życie w ramach specjalnych aren, generowanych losowo. Warto zauważyć, iż twórcy umożliwili również pobieranie różnych dodatków z Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeons & Dragons: Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeons & Dragons: Tactics

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Konflikt między Hasbro a Atari o Dungeons & Dragons
Konflikt między Hasbro a Atari o Dungeons & Dragons

wiadomość18 grudnia 2009

Korporacja Atari wydaje gry korzystające z licencji Dungeons & Dragons od wielu lat. Teraz jednak sielanka może dobiec końca, gdyż firma Hasbro (właściciel Wizards of the Coast i tym samym całej marki D&D) wytoczyła przeciwko Atari pozew o naruszenie warunków umowy licencyjnej.

Uruchomiono stronę oficjalną gry Dungeon & Dragons: Tactics
Uruchomiono stronę oficjalną gry Dungeon & Dragons: Tactics

wiadomość15 czerwca 2007

Już 14 września na rynku zadebiutuje gra Dungeon & Dragons: Tactics, stanowiąca tytuł ekskluzywny przenośnej konsoli marki Sony. Pozycja ta ma łączyć elementy taktyczne ze standardową zabawą o charakterze RPG. Dla wszystkich posiadaczy systemu PlayStation Portable, czekających na ową produkcję, mamy dobrą wiadomość – w sieci jest już dostępna jej strona oficjalna.

Atari ogłasza daty premier trzech produkcji cRPG, w tym Wiedźmina

wiadomość13 czerwca 2007

Firma Atari ogłosiła daty premier trzech nadchodzących produkcji z gatunku cRPG. Wśród nich znalazł się polski Wiedźmin (znany na Zachodzie jako The Witcher), Dungeon & Dragons: Tactics oraz rozszerzenie do Neverwinter Nights 2, Mask of the Betrayer.

Atari na E3
Atari na E3

wiadomość8 maja 2006

Już pojutrze oczy wszystkich osób z branży elektronicznej rozrywki skupią się na hali Convention Center w Los Angeles. Jeden z czołowych wydawców gier stosunkowo długo zwlekał z ujawnieniem swoich planów co do E3.

Fantastyczny świat Dungeons & Dragons będzie także dostępny dla posiadaczy PSP

wiadomość3 maja 2006

Dla entuzjastów gier, łączących elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi, połączone siły Kuju Entertainment i Atari szykują teraz pozycję o nazwie Dungeons & Dragons: Tactics. Gotowy produkt trafi na rynek w przyszłym roku i zostanie udostępniony jedynie posiadaczom kieszonkowych konsol PlayStation Portable.