Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPNDS
Okładka Warhammer 40,000: Squad Command (PSP)

Warhammer 40,000: Squad Command

Warhammer 40,000: Squad Command jest grą powstałą na kanwie słynnej figurowej gry bitewnej ze stajni Games Workshop.

Strategiczne | science fiction | turowe | Warhammer 40,000 | Games Workshop

Okładka Warhammer 40,000: Squad Command (PSP)

producent: RedLynx Ltd

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lis2007

PSP

7gru2007

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warhammer 40,000: Squad Command jest pierwszą pozycją dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable, powstałą na kanwie słynnej figurowej gry bitewnej ze stajni Games Workshop. Mamy tu do czynienia z dynamiczną i wyjątkowo widowiskową strategią, zorganizowaną w klasycznym systemie turowym i przedstawiającą futurystyczny konflikt zbrojny pomiędzy siłami Imperium a Choasem.

Kampania w ramach trybu single player składa się z trzynastu rozbudowanych misji, powiązanych scenkami przerywnikowymi. Przejmujemy tu kontrolę nad dzielnymi Kosmicznymi Marines z zakonu Ultramarines, walczącymi z Kosmicznymi Marines Chaosu. Nasi żołnierze mają do dyspozycji ponad dwadzieścia rozmaitych typów broni, doskonale znanych entuzjastom uniwersum Warhammer 40,000. W skład arsenału wchodzi więc piłomiecz, miotacz plazmy etc. Wszystko dzieje się w dopracowanym trójwymiarowym środowisku, którego wiele elementów podatnych jest na zniszczenie.

Oprócz opcji zabawy jednoosobowej udostępniono też tryb multiplayer, działający w oparciu o bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Maksymalnie ośmiu użytkowników może uczestniczyć w bitwach na dziewięciu odmiennych mapach. Każdy z graczy dokonuje wyboru pomiędzy dwoma różnymi zakonami Kosmicznych Marines i taką samą liczbą legionów Kosmicznych Marines Chaosu, a jeśli tylko zachodzi potrzeba, to nie ma problemu nawet z toczeniem walk bratobójczych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Squad Command

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Squad Command

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
THQ dostarczy Warhammer 40K na PSP i DS-a

wiadomość19 czerwca 2007

Posiadacze konsol przenośnych nie mogą narzekać na nadmiar gier strategicznych. Dzięki THQ sytuacja już wkrótce ulegnie poprawie, bo zapowiedziano właśnie Warhammer 40,000: Squad Command na PSP oraz DS-a. Będzie to debiut tej serii na handheldach.

PSP
NDS