Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPNDS
Okładka Steel Horizon (PSP)
OkładkaSteel Horizon (PSP)

Steel Horizon

Steel Horizon jest grą strategiczną, przedstawiającą użytkownikowi ogromne morskie bitwy. w czasach II wojny światowej, jak na przykład tę w rejonie atolu Midway, gdzie w czerwcu 1942 roku naprzeciw siebie stanęły siły amerykańskie i japońskie.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steel Horizon Premiera

20mar2007

NDS

2lip2007

PSP

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Steel Horizon jest grą strategiczną, przedstawiającą użytkownikowi ogromne morskie bitwy. Programiści postanowili przenieść posiadaczy kieszonkowych konsol PSP i DS w burzliwe czasy II wojny światowej, kiedy to doszło do wielu bardzo ważnych starć flot - chociażby pamiętne wydarzenia w rejonie atolu Midway, gdzie w czerwcu 1942 roku naprzeciw siebie stanęły siły amerykańskie i japońskie.

Przed rozpoczęciem właściwej konfrontacji militarnej trzeba jednak zaplanować przyszłe działania poprzez odpowiednie rozmieszczenie własnych jednostek na płaskiej mapie w trybie turowym. Do dyspozycji mamy m.in. łodzie podwodne, niszczyciele, pancerniki i lotniskowce. Naturalnie każdy typ okrętu walczy w zupełnie inny sposób, determinowany przykładowo przez posiadane uzbrojenie (baterie artyleryjskie, torpedy, bomby głębinowe etc.). Natomiast bitwa ukazana jest już w czasie rzeczywistym przy pomocy dość szczegółowej grafiki trójwymiarowej, a zatem trzeba w należytych momentach wydawać właściwe rozkazy i umiejętnie sterować wirtualną kamerą, aby zapewnić sobie doskonały przegląd sytuacji.

Kampania w trybie single-player składa się z dwudziestu rozbudowanych etapów, pozwalających na operowanie marynarką wojenną Stanów Zjednoczonych w rejonie Atlantyku (konfrontacja z III Rzeszą Niemiecką) i Pacyfiku (rywalizacja z Cesarstwem Japonii). Developerzy nie zapomnieli rzecz jasna o zaimplementowaniu opcji zabawy wieloosobowej, umożliwiającej bezprzewodowe połączenie (Wi-Fi) maksymalnie dwóch użytkowników i pojedynkowanie się w ramach szeregu rozmaitych scenariuszy bitewnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI Steel Horizon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Steel Horizon Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
NDS