Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Panzer Tactics DS (NDS)

Panzer Tactics DS NDS

Gra Panzer Tactics DS to przedstawicielka gatunku strategii turowych na kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Za produkcję i wydanie niniejszego tytułu odpowiedzialne jest studio CDV Software, znane z serii Blitzkrieg, Codename: Panzers i wielu innych.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Panzer Tactics DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6listopada2007

Gra Panzer Tactics DS to przedstawicielka gatunku strategii turowych na kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Za produkcję i wydanie niniejszego tytułu odpowiedzialne jest studio CDV Software, znane z serii Blitzkrieg, Codename: Panzers i wielu innych.

Do dyspozycji użytkowników oddano trzy kampanie, osobne dla każdej z dostępnych nacji. Gracz staje po stronie wojsk niemieckich, radzieckich oraz przejmuje kontrolę nad zachodnimi aliantami. Jako jednostka do zadań specjalnych wykonuje szereg zlecanych misji, których akcja rozgrywa się na tyłach wroga w realiach II Wojny Światowej. Istnieje również możliwość wypełniania pobocznych zadań w trakcie poszczególnych etapów, co owocuje chociażby odblokowaniem bonusowych poziomów czy pojawieniem się nowych jednostek. Autorzy wykorzystali burzliwy konflikt z lat 1939–1945 do skompletowania scenariusza gry, zatem bierzemy udział wyłącznie w historycznych bitwach.

Sztuczna Inteligencja przeciwników prezentuje wysoki poziom zaawansowania, ponieważ twórcy programu zadbali, by wirtualny oponent w przemyślany sposób korzystał ze swoich jednostek oraz z dostępnych na mapie obiektów. Silnik gry został zaprojektowany tak, aby generując potrzebne do rozgrywki elementy, nie przerywać tejże, jednocześnie wyświetlając wysokiej jakości oprawę wizualną. W sumie akcja programu rozgrywa się na stu pięćdziesięciu różnorodnych terenach, począwszy od lądowych, przez morskie, na powietrznych kończąc. Na każdym z nich zaimplementowane zostały efekty specjalne, jak widowiskowe eksplozje czy zmienne warunki pogodowe.

Poza wspomnianymi kampaniami dla jednego gracza, niniejsza produkcja umożliwia także opcję zabawy za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi (lokalnie lub w ramach Internetu). W trybie multiplayer szybkość gry oraz pozostałe parametry są dostosowane do umiejętności użytkownika, aby rozgrywka toczyła się płynnie podczas, gdy gracze czekają na ukończenie tury przez pozostałych. Jednocześnie może bawić się aż czterech entuzjastów sieciowych potyczek (lub dwoje przy jednej konsoli DS), wybierających miejsce rozgrywki pomiędzy dziesięcioma dostępnymi mapami o zróżnicowanej wielkości, osadzonymi na czternastu różnorakich typach terenu. Warto zmagać się w Sieci, ponieważ autorzy zadbali o specjalny system generujący listę zawodników uzyskujących największą liczbę punktów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Panzer Tactics DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Panzer Tactics DS

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Znamy datę wydania Panzer Tactics DS
Znamy datę wydania Panzer Tactics DS

wiadomość31 października 2007

Fani strategii turowych posiadający DS-a nie są rozpieszczani. Tym bardziej powinna zainteresować ich ta wiadomość – firma Conspiracy Entertainment potwierdziła wreszcie datę premiery Panzer Tactics DS.

10tacle pokaże na Games Convention sześć premierowych tytułów
10tacle pokaże na Games Convention sześć premierowych tytułów

wiadomość1 sierpnia 2007

Jeden z zarzutów, jakie dziennikarze stawiali organizatorom E3 Media & Business Summit, stanowił fakt, że zaprezentowane na wymienionej imprezie tytuły znane były szerokiej publiczności już od wielu miesięcy. Taki stan rzeczy nie grozi niemieckim targom Games Convention, przynajmniej ze strony wydawcy 10tacle Studios, który zamierza pokazać światu oficjalnie sześć premierowych produktów.

Panzer Tactics DS dostępny także na telefonie komórkowym

wiadomość1 marca 2007

HandyGames, znany developer gier na telefony przenośne, dogadał się z 10tacle Studios w sprawie konwersji i wydania gry Panzer Tactics DS na komórki. Komórkowa wersja gry ma ukazać się w kwietniu 2007 i ma być dostępna dla użytkowników na całym świecie.

CDV sprzedaje swoje marki

wiadomość23 sierpnia 2006

Niepokojące wieści napływają z niemieckiego oddziału firmy CDV. Niedługo po odejściu Christopha Syringa, który pełnił w niej funkcję dyrektora naczelnego, niemiecki wydawca i deweloper pozbył się kilku nowo tworzonych tytułów. I tak licencje na War Front: Turning Point, Panzer Tactics oraz Jack Keane trafiły do nowego gracza w branży, GDD Games Development.

Panzer Tactics DS zmierza na najnowszą przenośną konsolę Nintendo
Panzer Tactics DS zmierza na najnowszą przenośną konsolę Nintendo

wiadomość10 maja 2006

Firma CDV Software Entertainment zdecydowała się na przekazanie pierwszych oficjalnych informacji na temat gry Panzer Tactics DS. Kolejny tytuł aspirujący do miana bardzo dobrej pozycji strategiczno-taktycznej wydany zostanie na przenośną konsolę Nintendo DS.