Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Panzer Tactics DS (NDS)
OkładkaPanzer Tactics DS (NDS)

Panzer Tactics DS NDS

Gra Panzer Tactics DS to przedstawicielka gatunku strategii turowych na kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Za produkcję i wydanie niniejszego tytułu odpowiedzialne jest studio CDV Software, znane z serii Blitzkrieg, Codename: Panzers i wielu innych.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer Tactics DS Premiera NDS

6listopada2007

producent: Sproing Interactive Media wydawca: 10tacle Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra Panzer Tactics DS to przedstawicielka gatunku strategii turowych na kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Za produkcję i wydanie niniejszego tytułu odpowiedzialne jest studio CDV Software, znane z serii Blitzkrieg, Codename: Panzers i wielu innych.

Do dyspozycji użytkowników oddano trzy kampanie, osobne dla każdej z dostępnych nacji. Gracz staje po stronie wojsk niemieckich, radzieckich oraz przejmuje kontrolę nad zachodnimi aliantami. Jako jednostka do zadań specjalnych wykonuje szereg zlecanych misji, których akcja rozgrywa się na tyłach wroga w realiach II Wojny Światowej. Istnieje również możliwość wypełniania pobocznych zadań w trakcie poszczególnych etapów, co owocuje chociażby odblokowaniem bonusowych poziomów czy pojawieniem się nowych jednostek. Autorzy wykorzystali burzliwy konflikt z lat 1939–1945 do skompletowania scenariusza gry, zatem bierzemy udział wyłącznie w historycznych bitwach.

Sztuczna Inteligencja przeciwników prezentuje wysoki poziom zaawansowania, ponieważ twórcy programu zadbali, by wirtualny oponent w przemyślany sposób korzystał ze swoich jednostek oraz z dostępnych na mapie obiektów. Silnik gry został zaprojektowany tak, aby generując potrzebne do rozgrywki elementy, nie przerywać tejże, jednocześnie wyświetlając wysokiej jakości oprawę wizualną. W sumie akcja programu rozgrywa się na stu pięćdziesięciu różnorodnych terenach, począwszy od lądowych, przez morskie, na powietrznych kończąc. Na każdym z nich zaimplementowane zostały efekty specjalne, jak widowiskowe eksplozje czy zmienne warunki pogodowe.

Poza wspomnianymi kampaniami dla jednego gracza, niniejsza produkcja umożliwia także opcję zabawy za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi (lokalnie lub w ramach Internetu). W trybie multiplayer szybkość gry oraz pozostałe parametry są dostosowane do umiejętności użytkownika, aby rozgrywka toczyła się płynnie podczas, gdy gracze czekają na ukończenie tury przez pozostałych. Jednocześnie może bawić się aż czterech entuzjastów sieciowych potyczek (lub dwoje przy jednej konsoli DS), wybierających miejsce rozgrywki pomiędzy dziesięcioma dostępnymi mapami o zróżnicowanej wielkości, osadzonymi na czternastu różnorakich typach terenu. Warto zmagać się w Sieci, ponieważ autorzy zadbali o specjalny system generujący listę zawodników uzyskujących największą liczbę punktów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Panzer Tactics DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Panzer Tactics DS Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection