Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2015, 13:57

autor: Góral

Heroes of the Storm - prezentacja kooperacyjnej postaci Czo’gal

Studio Blizzard Entertainment zaprezentowało na najnowszym materiale wideo z Heroes of the Storm zdolności zapowiedzianego ostatnio Czo’gala - dwugłowej postaci kontrolowanej przez dwóch graczy.

Podczas tegorocznego BlizzConu studio Blizzard Entertainment zapowiedziało niecodzienną postać, która dołączy do grona bohaterów gry MOBA Heroes of the Storm. Mowa oczywiście o Czo’galu, czyli herosie kontrolowanym nie przez jednego, a dwóch graczy. Deweloper postanowił zaprezentować nowy materiał wideo, na którym ukazano zdolności wojownika.

W związku z koniecznością kontrolowania ogra przez dwóch graczy, będą to w zasadzie dwaj herosi w jednym ciele. Jedna osoba wcieli się w Czo i odpowiedzialna ma być za poruszanie się i używanie takich zdolności jak Pięść Mocy (stwór rzuca się przed siebie i odtrąca wrogów), Żarłoczna Pożoga (podpalenie przeciwników na pewnym obszarze przy jednoczesnym leczeniu) i Runiczna Bomba. Ostatnia z wymienionych umiejętności wymaga pomocy drugiej głowy – Gala. Detonuje on rzuconą przez Czo magiczną kulę w ramach zdolności Runiczny Wybuch. Oprócz tego może on używać także Cienistego Płomienia (strzał magicznym pociskiem w linii prostej) i Straszliwej Kuli (odbijająca się od ziemi kula). Oczywiście to nie wszystko, gdyż obaj bohaterowie mogą także wybrać jedną z dwóch zdolności bohaterskich. W przypadku Czo są to:

  • Młot Zmierzchu – potężna broń, umożliwiająca zadawanie większych obrażeń oraz ogłuszająca i odrzucająca wrogów;
  • Wypiętrzenie – przyciągnięcie do siebie wrogów.

Jeżeli chodzi o Gala, do dyspozycji otrzymamy:

  • Salwę Pocisków Cienia – strzelanie przez kilka sekund magicznymi pociskami niczym z karabinu;
  • Wypaczoną Otchłań – pole czarnej magii spowalniające przeciwników i wywołujące wybuch.

Dodatkowo Gal może zwiększać szybkość postaci poprzez wciśnięcie klawisza Z.

Czo’gal będzie siać zniszczenie, o ile obaj gracze dojdą z nim do ładu. - Heroes of the Storm - prezentacja kooperacyjnej postaci Czo’gal - wiadomość - 2015-11-17
Czo’gal będzie siać zniszczenie, o ile obaj gracze dojdą z nim do ładu.

Deweloperzy twierdzą, że Czo’gal będzie jak boss. Walcząc z nim w pojedynkę nic nie wskóramy, gdyż jego siła ma być ogromna, a do tego zawstydzi wszystkich swoją wytrzymałością. Oczywiście nie ma nic za darmo i pełne wykorzystywanie możliwości tego herosa wymagać będzie ścisłej komunikacji i świetnej koordynacji, a po jego zabiciu drużyna zaliczy nie jeden, a dwa kille.

Bohater ma zadebiutować w tym tygodniu (ponoć już dzisiaj). Na początku nie będzie go można kupić, gdyż dostęp do niego otrzymają posiadacze kodu łupu z BlizzConu oraz losowo wybrani gracze. Studio zorganizuje jednak specjalne wydarzenie, polegające na wygraniu dwóch spotkań jedną z głów Czo’gala z osobą, która już go posiada. Po zakończeniu wydarzenia trafi on też do sklepu w grze.