Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Chaos Rings II (iOS)
OkładkaChaos Rings II (iOS)

Chaos Rings II

Chaos Rings II to wydana na Androida mobilna gra jRPG. Zabawa koncentruje się na toczeniu turowych bitew, rozwijaniu umiejętności bohaterów oraz eksplorowaniu świata. Produkcja kładzie duży nacisk na fabułę, prezentując skomplikowany i pełny brutalnych zwrotów akcji scenariusz.

RPG | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos Rings II Premiera

15mar2012

iOS

14mar2013

AND

Chaos Rings II to japońska gra RPG. Tytuł stworzyło studio Media Vision i jest to produkcja typu premium, a więc niezawierająca żadnych, nawet opcjonalnych mikropłatności.

Kampania osadzona jest w tym samym uniwersum co Chaos Rings oraz Chaos Rings Omega, ale znajomość tych gier nie jest wymagana do zrozumienia fabuły. Opowieść traktuje o przebudzeniu się na Ziemi istoty znanej jako Niszczyciel. To ucieleśnienie zła zaczyna wywoływać potężne katastrofy naturalne oraz wypuszcza na powierzchnię hordy potworów. Jeśli nikt go nie powstrzyma, to wkrótce całą planetę czeka zagłada. Boska istota nazywana Stwórcą wybiera spośród śmiertelników bohatera, na barki którego spada obowiązek powstrzymania Niszczyciela. Cena za to będzie jednak niezwykle wysoka. Aby uzyskać moc potrzebną do uwięzienia bestii, heros zmuszony zostanie do składania ofiar ze swoich najbliższych przyjaciół.

Autorzy zachowali najbardziej charakterystyczny element cyklu, czyli świetny scenariusz. Fabuła jest brutalna, najpierw zaznajamiając nas z każdą postacią, a następnie zmuszając gracza do skazania jej na śmierć. Jednocześnie historia ma sporo zaskakujących zwrotów akcji, więc zabawę napędza chęć dowiedzenia się jak to wszystko się skończy. Ponadto podczas zabawy musimy często podejmować ciężkie decyzje, które ostatecznie doprowadzają całą opowieść do jednego z czterech zakończeń.

Zabawa koncentruje się tradycyjnie na toczeniu turowych bitew za pomocą prostego do opanowania, ale oferującego sporo opcji taktycznych systemu walki. Kluczową rolę podczas starć odgrywa właściwe wykorzystywanie umiejętności specjalnych członków drużyny. W późniejszych fragmentach kampanii postacie zyskują także zdolność przywoływania posłusznych ich rozkazom istot znanych jako Ophanim.

Pomiędzy bitwami gracze mogą eksplorować lokacje, prowadzić rozmowy, odwiedzać sklepy i podejmować się wykonania zadań pobocznych. Te sekcje są znacznie bardziej interaktywne niż w poprzednich odsłonach i pojawiają się w nich liczne zagadki logiczne. Nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju, w ramach którego za zdobyte punkty doświadczenia możemy ulepszać zdolności bojowe postaci.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Chaos Rings II: 12+

iOS
AND