Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2017, 10:59

Valkyria Revolution zadebiutuje w Europie 30 czerwca

Firma Sega ogłosiła, że europejska premiera gry RPG Valkyria Revolution nastąpi 30 czerwca tego roku. Pre-ordery i część wydań premierowych zawierać będą płytę z soundtrackiem.

W Valkyria Revolution zagramy w ostatni dzień czerwca. - Valkyria Revolution zadebiutuje w Europie 30 czerwca - wiadomość - 2017-03-28
W Valkyria Revolution zagramy w ostatni dzień czerwca.
VALKYRIA REVOLUTION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Media Vision
  2. Wydawca: SEGA (JAP/US) i Deep Silver (UE)
  3. Gatunek: RPG akcji z elementami strategicznymi
  4. Platformy: PS4, PSV, XONE
  5. Data premiery w Japonii: 19 stycznia 2017 r.
  6. Data premiery w UE: 30 czerwca 2017 r.

Japońscy gracze mogą już od stycznia cieszyć się grą RPG Valkyria Revolution. Teraz firma Sega ogłosiła termin premiery edycji anglojęzycznej. Trafi ona do sprzedaży w Europie 30 czerwca tego roku, trzy dni po debiucie na rynku amerykańskim. Wydanie pudełkowe dostępne będzie tylko na Xboksa One i PlayStation 4. Użytkownicy PlayStation Vita zmuszeni zostaną do zadowolenia się dystrybucją cyfrową.

Wydawca szykuje także specjalne wydania gry. W Europie do wszystkich preorderów i części wydań premierowych dołączona zostanie płyta CD ze ścieżką dźwiękową. Będziemy tutaj trochę pokrzywdzeni, bo Amerykanie dodatkowo dostaną także metalową przypinkę.

Pomimo tego, co może sugerować tytuł, Valkyria Revolution nie jest bezpośrednio powiązane z serią Valkyria Chronicles. Zamiast taktycznego RPG-a z turowym systemem walki otrzymaliśmy produkcję nastawioną na zręcznościowe starcia, choć rozgrywka została wzbogacona elementami strategicznymi w postaci rozbudowy bazy. Ponadto gra osadzona jest w odmiennym uniwersum, oferującym fantastyczną wersję okresu rewolucji przemysłowej.

Te zmiany nie przypadły do gustu wielu fanom Valkyria Chronicles. W pierwszym tygodniu dostępności na rynku japońskim sprzedano jedynie 24 tysiące egzemplarzy Valkyria Revolution. Dla porównania, Valkyria Chronicles II, będące najmniej popularną odsłoną trylogii, w ciągu siedmiu dni od premiery w Kraju Kwitnącej Wiśni rozeszło się w 76 tys. sztuk.

  1. Oficjalna strona gry