Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2016, 12:39

Vanquish, Virtua Fighter 5, Valkyria: Azure Revolution i inne gry firmy Sega zmierzają na PC?

W sieci pojawiły się plotki, według których firma Sega chce przenieść na pecety pięć kolejnych konsolowych produkcji, czyli Vanquish, Resonance of Fate, Hatsune Miku: Project Diva F, Virtua Fighter 5 oraz Valkyria: Azure Revolution.

Od pewnego czasu firma Sega coraz odważniej poczyna sobie na rynku pecetowym. Wydawca nie tylko posiada dwa odnoszące sukcesy zespoły tworzące głównie na tę platformę, czyli Creative Assembly i Sports Interactive, ale także coraz częściej przenosi na PC swoje produkcje konsolowe. Według najnowszych plotek strategia ta będzie kontynuowana. W serwisie TSSZ News pojawiły się właśnie doniesienia, że w planach jest skonwertowanie pięciu kolejnych gier:

  1. Vanquish
  2. Resonance of Fate
  3. Hatsune Miku: Project Diva F
  4. Virtua Fighter 5
  5. Valkyria: Azure Revolution

Co więcej, te tytuły nie mają być kresem ambicji wydawcy w tej kwestii, a jedynie produkcjami, których przeniesienie na PC jest obecnie priorytetem. W dalszej perspektywie rozważane jest także skonwertowanie m.in. serii Yakuza.

Oczywiście, należy pamiętać, że informacje opublikowane przez TSSZ News są jedynie plotkami i z otwieraniem szampanów lepiej poczekać do oficjalnych zapowiedzi przez firmę Sega. Warto jednak dodać, że wydawca prawie na pewno planuje jakieś konwersje. Pecetowe Valkyria Chronicles okazało się bowiem zaskakująco dużym sukcesem, sprzedając się do tej pory w prawie 600 tysiącach egzemplarzy, co kompletnie przebiło wszystkie, nawet optymistyczne prognozy firmy.

Z tych pięciu gier wymienionych przez TSSZ News duża część wydaje się być dobrymi kandydatami do konwersji. Vanquish to wyśmienita strzelanka TPP studia Platinum Games, którego produkcje ostatnio coraz częściej trafiają na pecety. Z kolei Resonance of Fate to japońskie RPG z 2010 roku, które opracowali specjaliści z zespołu Tri-Ace. Ponadto w świetle pecetowego sukces Valkyria Chronicles przeniesienie na komputery najnowszej odsłony cyklu, czyli Valkyria: Azure Revolution, jest wręcz oczywistym posunięciem.

Natomiast sporym zaskoczeniem byłaby konwersja Virtua Fighter 5, czyli mordobicia z 2007 roku, choć gatunek w ostatnich latach powoli zaczął odzyskiwać popularność na pecetach. Jeszcze większą niespodzianką byłoby przeniesienie na PC gry tanecznej Hatsune Miku: Project DIVA F. Jak pokazał jednak zeszłoroczny sukces Crypt of the NecroDancer (sprzedaż wkrótce przekroczy 400 tys. egzemplarzy), również na produkcje tego typu jest zapotrzebowanie wśród graczy komputerowych.

  1. Sega – oficjalna strona firmy