Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2016, 11:43

autor: Góral

Final Fantasy XV - reżyser gry potwierdza premierę w 2016 roku

Kilka tygodni temu studio Square Enix ujawniło, że Final Fantasy XV można już przejśc od początku do końca, ale deweloperów czeka jeszcze mnóstwo pracy przy dopieszczaniu produkcji. Wczoraj reżyser gry, Hajime Tabata, obiecał jednak, że tytuł zadebiutuje w tym roku.

Final Fantasy XV - reżyser gry potwierdza premierę w 2016 roku - ilustracja #1

Miesiąc temu studio Square Enix wyjawiło, że wyczekiwane Final Fantasy XV weszło w fazę pre-beta i można je już przejść od początku do końca. Deweloperzy zaznaczyli jednak, że przed nimi jeszcze mnóstwo pracy związanej z dopieszczaniem poszczególnych elementów. Pomimo tego, wiemy już, że projekt na pewno ukaże się w bieżącym roku, gdyż wczoraj reżyser gry, Hajime Tabata, złożył stosowną obietnicę. Oczywiście w branży gier wideo różnie bywa, zwłaszcza jeżeli chodzi o dotrzymywanie terminów, ale miejmy nadzieję, że w tym przypadku wszystko uda się dopiąć na ostatni guzik i przed końcem 2016 roku Final Fantasy XV faktycznie zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dokładną datę premiery poznamy w marcu na specjalnej konferencji.

Final Fantasy XV w skrócie:
  • Nadchodząca odsłona popularnej serii gier jRPG od firmy Square Enix
  • Produkcja ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Niewykluczone, że pojawi się także wersja PC-towa
  • Gra zadebiutuje w 2016 roku, ale nie znamy jeszcze dokładnego terminu

Osobną kwestią jest PC-towa edycja produkcji. Obecnie oficjalnie zapowiedziano jedynie konsolowe wydania. W ostatnim czasie Square Enix przeniosło jednak sporo gier z cyklu Final Fantasy na „blaszaki”. Ponadto deweloper ma już gotową komputerową wersję pre-beta, więc wydaje się, że są duże szanse na pojawienie się, najpewniej jakiś czas po premierze na PS4 i XOne, PC-towego Final Fantasy XV.

Produkcja opowie o przygodach księcia Noctisa Lucisa Caeluma, który wyruszył do miasta Altissia, by spotkać się z Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret. Miała ona zostać jego żoną, by przypieczętować traktat pokojowy pomiędzy Niflheimem i Lucis, jednak w międzyczasie siły pierwszego z wymienionych państw najechały na drugie, a my będziemy musieli pomóc młodemu władcy w uporaniu się z tym poważnym problemem.