Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2016, 10:40

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider będzie dodawane do kart grafiki firmy Nvidia

Dzięki jednemu z rosyjskich sklepów dowiedzieliśmy się, że PC-towa wersja Rise of the Tomb Raider dodawana będzie do kart grafiki Nvidia GeForce GTX 970, GTX 980, GTX 980Ti (komputery stacjonarne) oraz GTX 970M, GTX 980M i GTX 980 (notebooki).

Pod koniec 2015 roku dowiedzieliśmy się, że PC-towa wersja Rise of the Tomb Raider ukaże się w tym miesiącu. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu premiery, ale za to wiemy już, że produkcja będzie dodawana do kart grafiki firmy Nvidia. Okazało się, że od 7 stycznia w sklepach pojawią się zestawy GeForce GTX 970, GTX 980, GTX 980Ti (komputery stacjonarne) oraz GTX 970M, GTX 980M i GTX 980 (notebooki), zawierające kod na rzeczoną produkcję. Informacja ta została opublikowana w jednym z rosyjskich sklepów (dzięki, DSO Gaming), więc nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakich polskich sklepach możemy się spodziewać podobnej oferty. Najpewniej po weekendzie doczekamy się oficjalnego komunikatu Nvidii.

Rise of the Tomb Raider będzie dodawane do kart grafiki firmy Nvidia - ilustracja #1

Rise of the Tomb Raider to czasowy ekskluzyw dla konsol Xbox 360 i Xbox One, jednak jak dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, Microsoft nie zamierza więcej inwestować w tego typu umowy. Zamiast tego firma woli wykładać pieniądze na własne marki.

Obecnie z Rise of the Tomb Raider mogą się cieszyć tylko posiadacze konsol Xbox, którzy otrzymali najnowsze przygody Lary Croft 10 listopada 2015 roku. Przypominam jeszcze, że oprócz zbliżającej się wielkimi krokami PC-towej wersji, pod koniec bieżącego roku ukazać ma się także edycja przeznaczona dla konsoli PlayStation 4. W międzyczasie produkcja doczeka się kilku dodatków. Ostatnio pojawiło się DLC z trybem wytrzymałości, w najbliższym czasie ukaże się fabularne rozszerzenie The Temple of the Witch, a oprócz tego twórcy pracują jeszcze nad Cold Darkness Awakened.

W Rise of the Tomb Raider ponownie wcielamy się w Larę Croft, która wyrusza na poszukiwania miasta Kitież, gdzie ponoć ukryta jest tajemnica nieśmiertelności. Produkcja, zgodnie z oczekiwaniami, okazała się bardzo dobrą przygodową grą akcji i jedną z lepszych pozycji na Xboksie One i Xboksie 360 w 2015 roku.