Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 11:00

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider - szczegóły na temat dodatków

Na blogu Majora Nelsona, jednej z twarzy konsol Xbox, pochwalono się szczegółami dotyczącymi nadchodzących dodatków dla gry Rise of the Tomb Raider. Produkcja doczeka się rozszerzenia fabularnego Baba Yaga: The Temple of the Witch, trybu Endurance Mode, Cold Darkness Awakened i kilku innych DLC.

Rise of the Tomb Raider - szczegóły na temat dodatków - ilustracja #1

Jakiś czas temu pisaliśmy o dodatkach, których doczeka się Rise of the Tomb Raider – najnowsza odsłona uznanej serii przygodowych gier akcji. Całkiem niedawno mogliśmy obejrzeć zwiastun (zamieszczamy go poniżej) rozszerzenia Baba Yaga: The Temple of the Witch, a dziś mamy do przekazania wszystkie szczegóły związane z tym oraz innymi DLC, którymi pochwalono się na blogu Majora Nelsona (tak naprawdę to Larry Hryb, jedna z „twarzy” konsol Xbox).

Najpierw, bo 29 grudnia, do dyspozycji graczy na konsolach Xbox One i Xbox 360 zostanie oddany Endurance Mode, w którym będziemy się starli po prostu przetrwać. W tym celu trzeba będzie zbierać niezbędne elementy i wytwarzać różne narzędzia w ciągu dnia, a w nocy bronić się przed drapieżnikami oraz niebezpiecznymi ludźmi. Dodatkową atrakcją mają być rankingi, w których rywalizować będziemy ze znajomymi i nie tylko, a wszystko to uzupełni nowy strój i broń.

Baba Yaga: The Temple of the Witch ukaże się na początku 2016 roku, a dokładniej pisząc w styczniu. Podczas przygody trafimy do zakazanego lasu, gdzie kryje się straszna dolina. Zapędzimy się tam w poszukiwaniu zaginionej osoby, a na miejscu czekać ma na nas koszmar związany z Babą Jagą. Dodatek zapewnić ma „godziny rozgrywki”, wprowadzi nowych przeciwników, kolejne zagadki, kostium oraz łuk.

Dodatki do Rise of the Tomb Raider:
  • Endurance Mode – premiera 29 grudnia 2015 roku
  • Baba Yaga: The Temple of the Witch – premiera w styczniu 2016 roku
  • Cold Darkness Awakened – premiera w 2016 roku
  • Mniejsze dodatki z kartami i strojami, które ukażą się w 2016 roku

Kolejnym dodatkiem będzie Cold Darkness Awakened. Tym razem zmierzymy się ze zmutowanymi zwierzętami i ludźmi, którzy przemienili się w bestie w wyniku naruszenia tajnej bazy z czasów zimnej wojny. Przeciwnicy mają nacierać falami, a w przerwach będziemy zbierać łupy i wytwarzać przedmioty, które przydadzą się podczas dalszej walki o życie. Premiera rozszerzenia odbędzie się w 2016 roku.

Ponadto w planach są mniejsze dodatki, w tym The Prophet’s Legacy Pack, The Ancient Vanguard Pack i The Wilderness Survivor Pack, zawierające karty, nowe stroje i tego typu elementy. Wszystkie te rozszerzenia dostępne będą zarówno do kupienia osobno, jak i w ramach przepustki sezonowej.

Rise of the Tomb Raider dostępne jest od listopada na konsolach Xbox One i Xbox 360, a w przyszłym roku produkcja ukaże się także na komputerach PC oraz PlayStation 4.

Ostatnia aktualizacja: 2015-12-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach