Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEX360
Okładka Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch (PC)
OkładkaRise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch (PC)

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch

Pierwszy z planowanych dodatków fabularnych wchodzących w skład przepustki sezonowej do gry Rise of the Tomb Raider studia Crystal Dynamics.

To jest dodatek do gry Rise of the Tomb Raider.

Akcji | TPP | TPS | crafting | przygodowe gry akcji

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy Premiera

26sty2016

XONE X360

28sty2016

PC

Baba Yaga – The Temple of the Witch to pierwszy z planowanych dodatków fabularnych, wchodzący w skład przepustki sezonowej do gry Rise of the Tomb Raider, która ukazała się w listopadzie 2015 roku na konsolach Xbox 360 oraz Xbox One, zaś z kilkumiesięcznym opóźnieniem trafiła także do posiadaczy pecetów oraz PlayStation 4. Za powstanie dodatku odpowiadają twórcy gry podstawowej ze studia Crystal Dynamics, które zajmuje się rozwijaniem serii Tomb Raider od 2006 roku. W przeciwieństwie do pierwszego oficjalnego DLC, wprowadzającego nowy tryb rozgrywki Endurance Mode, rozszerzenie nie wnosi żadnych zmian do mechaniki rozgrywki, koncentrując się na zestawie przygód panny Lary Croft.

Fabuła

W wydanym na platformie PC, X360 i XONE dodatku Baba Yaga – Temple of the Witch protagonistka trafia do zakazanego lasu, gdzie dotychczas niewielu ośmieliło się wejść, a to właśnie tam rosyjska ekspedycja zaginęła bez śladu. Na miejscu Lara Croft zdaje sobie sprawę, że przyjdzie jej stawić czoła prawdziwemu koszmarowi, a za tajemniczymi wydarzeniami kryje się wiedźma Baba Jaga – mityczna postać ze słowiańskich wierzeń i legend.

W obliczonym na kilka godzin rozgrywki dodatku, rozwiązując prastarą zagadkę wiedźmy, piękna pani archeolog przeżywa całkiem nowe, niebezpieczne przygody i stawia czoła nieznanym dotąd wrogom. Całość toczy się w zupełnie nowej lokacji, jaką stanowi wspomniany las z położonym w jego sercu grobowcem, wypełnionym śmiertelnymi zagadkami do rozwiązania. Zestaw nowości uzupełnia zaś nowy strój Lary oraz niedostępny wcześniej łuk.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
XONE
X360
PC