Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360XONEPC
Okładka Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch (X360)

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch

Pierwszy z planowanych dodatków fabularnych wchodzących w skład przepustki sezonowej do gry Rise of the Tomb Raider studia Crystal Dynamics.

To jest dodatek do gry Rise of the Tomb Raider.

Akcji | TPP | TPS | crafting | przygodowe gry akcji

Okładka Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch (X360)

data premiery gry:

26sty2016

XONE X360

28sty2016

PC

Baba Yaga – The Temple of the Witch to pierwszy z planowanych dodatków fabularnych, wchodzący w skład przepustki sezonowej do gry Rise of the Tomb Raider, która ukazała się w listopadzie 2015 roku na konsolach Xbox 360 oraz Xbox One, zaś z kilkumiesięcznym opóźnieniem trafiła także do posiadaczy pecetów oraz PlayStation 4. Za powstanie dodatku odpowiadają twórcy gry podstawowej ze studia Crystal Dynamics, które zajmuje się rozwijaniem serii Tomb Raider od 2006 roku. W przeciwieństwie do pierwszego oficjalnego DLC, wprowadzającego nowy tryb rozgrywki Endurance Mode, rozszerzenie nie wnosi żadnych zmian do mechaniki rozgrywki, koncentrując się na zestawie przygód panny Lary Croft.

Fabuła

W wydanym na platformie PC, X360 i XONE dodatku Baba Yaga – Temple of the Witch protagonistka trafia do zakazanego lasu, gdzie dotychczas niewielu ośmieliło się wejść, a to właśnie tam rosyjska ekspedycja zaginęła bez śladu. Na miejscu Lara Croft zdaje sobie sprawę, że przyjdzie jej stawić czoła prawdziwemu koszmarowi, a za tajemniczymi wydarzeniami kryje się wiedźma Baba Jaga – mityczna postać ze słowiańskich wierzeń i legend.

W obliczonym na kilka godzin rozgrywki dodatku, rozwiązując prastarą zagadkę wiedźmy, piękna pani archeolog przeżywa całkiem nowe, niebezpieczne przygody i stawia czoła nieznanym dotąd wrogom. Całość toczy się w zupełnie nowej lokacji, jaką stanowi wspomniany las z położonym w jego sercu grobowcem, wypełnionym śmiertelnymi zagadkami do rozwiązania. Zestaw nowości uzupełnia zaś nowy strój Lary oraz niedostępny wcześniej łuk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Klasyfikacja PEGI Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii ozłocona – premiera 11 października
Gra Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii ozłocona – premiera 11 października

wiadomość25 września 2016

Firma Square Enix poinformowała, że gra Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii uzyskała status złotej. Oznacza to, że premiera produkcji – wyznaczona na 11 października – nie powinna być zagrożona. Rocznicowa edycja zawiera nową przygodę, sporo dodatkowej zawartości, a także wydane wcześniej rozszerzenia. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Dziś premiera PC-towej wersji Rise of the Tomb Raider
Dziś premiera PC-towej wersji Rise of the Tomb Raider

wiadomość28 stycznia 2016

Dziś wieczorem na komputerach PC (Steam) zadebiutuje gra Rise of the Tomb Raider (wraz z dodatkiem Baba Yaga: Świątynia wiedźmy), a jutro w Polsce ukaże się wydanie pudełkowe. Produkcja pierwotnie pojawiła się w listopadzie 2015 roku na konsolach Xbox One i Xbox 360.

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch ukaże się 26 stycznia
Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch ukaże się 26 stycznia

wiadomość20 stycznia 2016

Poznaliśmy datę premiery Baba Yaga - The Temple of the Witch, czyli dodatku fabularnego do przygodowej gry akcji Rise of the Tomb Raider. Tytuł ukaże się 26 stycznia na Xboksie One, a kilka dni później pojawi się na komputerach PC wraz z podstawową wersją produkcji.

Rise of the Tomb Raider - szczegóły na temat dodatków
Rise of the Tomb Raider - szczegóły na temat dodatków

wiadomość6 grudnia 2015

Na blogu Majora Nelsona, jednej z twarzy konsol Xbox, pochwalono się szczegółami dotyczącymi nadchodzących dodatków dla gry Rise of the Tomb Raider. Produkcja doczeka się rozszerzenia fabularnego Baba Yaga: The Temple of the Witch, trybu Endurance Mode, Cold Darkness Awakened i kilku innych DLC.

Rise of the Tomb Raider – dodatek Baba Yaga na pierwszym zwiastunie
Rise of the Tomb Raider – dodatek Baba Yaga na pierwszym zwiastunie

wiadomość4 grudnia 2015

Baba Yaga: The Temple of the Witch, fabularne rozszerzenie do gry Rise of the Tomb Raider, doczekało się pierwszego zwiastuna. W dodatku zmierzymy się z jedną z ikonicznych postaci słowiańskiego folkloru.

XONE
X360
PC