Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2016, 11:50

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch ukaże się 26 stycznia

Poznaliśmy datę premiery Baba Yaga - The Temple of the Witch, czyli dodatku fabularnego do przygodowej gry akcji Rise of the Tomb Raider. Tytuł ukaże się 26 stycznia na Xboksie One, a kilka dni później pojawi się na komputerach PC wraz z podstawową wersją produkcji.

Od grudnia 2015 roku wiemy, że w styczniu bieżącego roku pojawić ma się dodatek Baba Yaga - The Temple of the Witch do gry Rise of the Tomb Raider. Wczoraj ujawniono konkretną datę premiery rozszerzenia - zadebiutuje ono na konsoli Xbox One 26 stycznia (o wersji na X360 nie wspomniano). Jak jednak dobrze wiemy, 28 stycznia (dzień później w Polsce) zadebiutować ma PC-towa wersja produkcji, więc od razu nasuwa się pytanie, czy DLC dostępne będzie do kupienia od razu przez nabywców komputerowej wersji. Odpowiedź brzmi tak. Firma Square Enix potwierdziła serwisowi Eurogamer, że Baba Yaga - The Temple of the Witch zadebiutuje na „blaszakach” wraz z „podstawką”.

Baba Yaga - The Temple of the Witch to pierwsze fabularne rozszerzenie do gry Rise of the Tomb Raider. - Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch ukaże się 26 stycznia - wiadomość - 2016-01-20
Baba Yaga - The Temple of the Witch to pierwsze fabularne rozszerzenie do gry Rise of the Tomb Raider.

W nowym rozszerzeniu Lara trafi do tajemniczego lasu, w którym swego czasu zniknęła rosyjska ekspedycja badawcza. Na miejscu czeka na nas zupełnie nowa przygoda powiązana z mityczną postacią Baby Jagi. Dodatkową atrakcją Baba Yaga - The Temple of the Witch będzie łuk, niewidziani wcześniej przeciwnicy, a także kolejny strój dla naszej podopiecznej.

Rise of the Tomb Raider dostępne jest od listopada 2015 roku na konsolach Xbox One i Xbox 360. PC-towe wydanie zaoferuje pewne usprawnienia w kwestii oprawy graficznej, w tym możliwość zabawy w rozdzielczości 4K. Rodzima wersja dystrybuowana przez Cenegę umożliwi wybranie języka (pełna polska lokalizacja z Karoliną Gorczycą w roli głównej lub oryginalna angielska), a minimalne wymagania sprzętowe są następujące:

  • Procesor: Intel Core i3-2100 lub podobny AMD;
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 650 2GB lub AMD HD7770 2GB (obsługujące DirectX 11)
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Twardy dysk: 25 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7 (w wersji 64-bitowej).

Na koniec przypominam jeszcze, że PC-towe Rise of the Tomb Raider dodawane jest do wybranych kart grafiki firmy Nvidia.