Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 11:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dziś premiera PC-towej wersji Rise of the Tomb Raider

Dziś wieczorem na komputerach PC (Steam) zadebiutuje gra Rise of the Tomb Raider (wraz z dodatkiem Baba Yaga: Świątynia wiedźmy), a jutro w Polsce ukaże się wydanie pudełkowe. Produkcja pierwotnie pojawiła się w listopadzie 2015 roku na konsolach Xbox One i Xbox 360.

Po kilku kilku miesiącach od debiutu gry Rise of the Tomb Raider na konsolach Xbox One i Xbox 360, produkcja pojawi się za kilka godzin na Steamie, w pełnej polskiej wersji językowej. Warto jednak wstrzymać się jeszcze z zakupem, gdyż jutro odbędzie się polska premiera pudełkowego wydania, które możecie nabyć w dwóch wersjach – standardowej oraz edycji kolekcjonerskiej. Z ofertami sprzedawców zapoznacie się w ramce obok. Część z Was zapewne zastanawia się, czy w ogóle warto zawracać sobie głowę najnowszymi przygodami Lary Croft? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – jeżeli nie graliście na którymś z Xboksów, to zdecydowanie tak, co potwierdzają zresztą opublikowane w sieci recenzje PC-towego wydania. Obecnie w serwisie Metacritic tytuł może się pochwalić nawet nieco wyższą średnią niż oryginalna wersja (87 vs. 86 punktów).

Dziś premiera PC-towej wersji Rise of the Tomb Raider - ilustracja #1

Oczywiście, by w pełni cieszyć się jakością Rise of the Tomb Raider, trzeba dysponować odpowiednio mocnym komputerem. Oficjalne wymagania sprzętowe przedstawiają się następująco:

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3-2100 lub podobny od AMD;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11, NVIDIA GTX 650 2 GB lub AMD HD7770 2 GB;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Twardy dysk: 25 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7.

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-3770K;
  • Karta grafiki: z obsługą bibliotek DirectX 11, NVIDIA GTX 970 do rozdzielczości 1920x1080 i NVIDIA GTX 980Ti do rozdzielczości 2560x1440;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • System operacyjny: Windows 10.

Ponadto warto zerknąć do naszej wczorajszej wiadomości, w której pisaliśmy o analizach technicznych PC-towej wersji oraz zamieściliśmy kilka porównań graficznych.

Przypominam również, że za PC-towy port Rise of the Tomb Raider odpowiada studio Nixxes Software, które ma spore doświadczenie w przenoszeniu konsolowych produkcji na komputery. Zespół ten odpowiada m.in. za konwersje gier Deus Ex: Bunt Ludzkości, Hitman: Rozgrzeszenie, Thief oraz poprzedniego Tomb Raidera.

Pamiętajcie także, że oprócz podstawowej wersji Rise of the Tomb Raider, dziś na komputerach osobistych ma się ukazać rozszerzenie Baba Yaga - Świątynia wiedźmy, którym od wtorku cieszą się posiadacze konsolowego wydania.