Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 11:02

Paragon od Epic Games to gra MOBA, która zmierza na PC i PlayStation 4

Studio Epic Games wreszcie ujawniło pierwsze konkrety odnośnie projektu Paragon. Okazała się nim gra akcji typu MOBA, która ukaże się na pecety oraz konsolę PlayStation 4.

Miesiąc temu studio Epic Games zapowiedziało projekt Paragon. Zespół nie ujawnił jednak wtedy praktycznie żadnych konkretów i przez kilka kolejnych tygodni autorzy ograniczyli się do publikacji sylwetek bohaterów, którzy wystąpią w tej produkcji. Dopiero podczas imprezy PlayStation Experience wreszcie dowiedzieliśmy się, czym jest ta gra.

Okazało się, że Paragon to gra z gatunku MOBA, która ukaże się nie tylko na pecety, ale również na PlayStation 4. Rozgrywka sprowadzi się tradycyjnie do potyczek dwóch pięcioosobowych grup graczy. Każdy uczestnik zabawy kontrolować będzie jednego bohatera wybranego ze sporej galerii postaci dysponujących unikalnymi umiejętnościami. Obie strony konfliktu otrzymają własne bazy, połączone ze sobą trzema ścieżkami, i mecze będą się obracały wokół prób zniszczenia centrum dowodzenia rywali. Na mapie pojawią się także wieże strażnicze automatycznie atakujące nieprzyjaciół, jak również sterowane przez sztuczną inteligencję jednostki sojusznicze.

Rozgrywka w Paragon będzie stuprocentowo zręcznościowa. Sterowanie postaciami zostanie zrealizowane identycznie jak w klasycznych grach akcji i samodzielne będziemy musieli wycelować każdy atak i wykonywać ręcznie wszystkie uniki. Współgrać z tym ma sposób zaprojektowania mapy, która będzie znacznie mniej „płaska” niż to, co oferuje większość przedstawicieli gatunku MOBA. Dzięki temu gracze otrzymają możliwość np. wspinania się na elementy otoczenia czy ataków z wysokości.

W trakcie zabawy za sukcesy nagradzani będziemy kartami, które mają wpływać na umiejętności naszego bohatera. W ten sposób stworzymy sobie własne talię, umożliwiające zwiększenie potencjału bojowego herosa, jak również dopasowanie go do konkretnych typów wyzwań.

Paragon zadebiutuje w przyszłym roku. Wiosną ruszy sprzedaż dostępu do wczesnej wersji w stylu znanym ze Steam Early Access, a latem produkcja zostanie przestawiona w tryb otwartej bety. Premiera pełnej wersji zależeć będzie od przebiegu tych testów. Na razie nie wiemy, jaki model biznesowy wykorzystają autorzy, ale biorąc pod uwagę gatunek, to obstawiamy free-to-play. Autorzy nie zdradzili także, czy umożliwią wspólną zabawę posiadaczom pecetów i konsol PlayStation 4.

  1. Paragon – oficjalna strona gry