Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Paragon (PC)
OkładkaParagon (PC)

Paragon

Osadzona w realiach science fiction sieciowa gra akcji, opracowana przez doświadczoną ekipę studia Epic Games – twórców tak słynnych serii, jak Unreal Tournament czy Gears of War.

Akcji | TPP | science fiction | MOBA | sieciowe | kooperacja

Gra przestała działać 26 kwietnia 2018

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paragon Premiera

anulowana

PC PS4

producent: Epic Games wydawca: Epic Games Strona oficjalna

Gry podobne do Paragon

Team Fortress 2

Predecessor

Battleborn

Paragon to sieciowa gra akcji typu MOBA, która ukazała się na platformę PC i PS4. Projekt opracowało studio Epic Games, czyli autorzy takich serii jak Unreal Tournament czy Gears of War.

Mechanika

Wydany na platformę PC i PS4 Paragon łączy mechanikę tradycyjnych gier akcji z zasadami rządzącymi multiplayerowymi potyczkami w gatunku MOBA. Całość nastawiona jest więc na tryb wieloosobowy, a rozgrywka sprowadza się do potyczek dwóch pięcioosobowych grup graczy. Każdy uczestnik zabawy kontroluje jednego bohatera wybranego ze sporej galerii postaci dysponujących unikalnymi umiejętnościami. Obie strony konfliktu otrzymują własne bazy, połączone ze sobą trzema ścieżkami, i mecze obracają się wokół prób zniszczenia centrum dowodzenia rywali. Na mapie pojawiają się także wieże strażnicze automatycznie atakujące nieprzyjaciół, jak również sterowane przez sztuczną inteligencję jednostki sojusznicze.

Wszystko to jest zgodne z kanonami MOBA, ale w przeciwieństwie do klasyków tego gatunku, takich jak League of Legends czy Dota 2, rozgrywka w Paragon jest stuprocentowo zręcznościowa. Oznacza to, że sterowanie postaciami zostało zrealizowane identycznie jak w klasycznych grach akcji i samodzielne musimy wycelować każdy atak i wykonywać ręcznie wszystkie uniki. Współgra z tym sposób zaprojektowania mapy, która jest znacznie mniej „płaska” niż to, co oferuje większość przedstawicieli gatunku MOBA. Dzięki temu gracze otrzymują możliwość np. wspinania się na elementy otoczenia czy ataków z wysokości.

W trakcie zabawy postacie gromadzą punkty doświadczenia, pozwalające im ulepszać swoje umiejętności według drzewka talentów. Wszystko to ulega zresetowaniu po zakończeniu meczu. Autorzy umożliwili jednak także trwałe rozwijanie postaci. W trakcie zabawy za sukcesy nagradzani jesteśmy bowiem kartami wpływającymi na umiejętności naszego bohatera. W ten sposób tworzymy własne talie, które nie znikają po meczach i umożliwiają zwiększenie potencjału bojowego herosa, jak również dopasowanie go do konkretnych typów wyzwań.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 646 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Paragon: 16+

PC
PS4