Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2018, 11:55

autor: Aquma

Epic przestrzega graczy, by zmienili hasła w Fortnite i Paragon

Firma Epic Games wydała ostrzeżenie, w którym sugeruje wszystkim osobom grającym w Fortnite lub Paragon, by zmieniły swoje hasła.

Oszuści wzięli na celownik gry Epic Games. - Epic przestrzega graczy, by zmienili hasła w Fortnite i Paragon - wiadomość - 2018-02-08
Oszuści wzięli na celownik gry Epic Games.

Studio Epic Games przestrzega przed hakerami. Firma zachęca graczy bawiących się w stworzone przez nią strzelanki – popularne Fortnite, a także oczekujące na wyłączenie serwerów Paragon – by zmienili swoje hasła. Powodem jest powiększająca się w ostatnim czasie (i prawdopodobnie całkiem spora, skoro zdecydowano się na wydanie w tej sprawie oświadczenia) liczba osób narzekających na to, że na ich konto zalogowała się nieuprawniona do tego osoba trzecia. Oszuści dokonują przy tym niechcianych zakupów.

Warto odnotować, że zdaniem zespołu społecznościowego Epic Games, problem leży po stronie użytkowników – serwery firmy nie zostały zhakowane. Zagrożone mogą być przede wszystkim osoby korzystające z tego samego hasła w przypadku różnych stron lub usług. Jeśli się martwicie, zalecamy skorzystanie ze strony pokroju HaveIBeenPwned i sprawdzenie, czy wasze dane logowania nie pojawiły się w tzw. hakerskich „data dumpach” (terminem tym określa się duże ilości danych przesyłane z jednego miejsca w drugie). Z pewnością nie zaszkodzi też prewencyjna zmiana hasła konta Epic Games, nawet jeśli nie było w ostatnim czasie aktywne.

Przypominamy również, że używanie tych samych danych logowania w różnych miejscach nie jest najlepszym pomysłem – to proszenie się o kłopoty, w dodatku zupełnie niepotrzebne, bowiem na rynku istnieją bezpłatne aplikacje (pokroju np. stworzonego przez firmę Intel True Key), które pozwalają w wygodny i bezpieczny sposób zarządzać swoimi hasłami.

  1. Epic Games – strona główna