Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2018, 17:46

autor: Góral

Paragon - Epic Games rozdaje assety warte 12 mln dolarów

Serwery gry Paragon zostaną wyłączone pod koniec kwietnia. W związku z tym firma Epic Games postanowiła, że będzie za darmo rozdawać innym deweloperom materiały graficzne o wartości 12 milionów dolarów przygotowane na potrzeby tej produkcji.

Paragon - Epic Games rozdaje assety warte 12 mln dolarów - ilustracja #1

Pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się, że firma Epic Games nie będzie dłużej rozwijać trzecioosobowej gry typu MOBA Paragon. Zainwestowane w nią środki nie pójdą jednak na marne, gdyż na oficjalnym forum technologii Unreal Engine poinformowano, że assety z projektu można za darmo pobrać z Unreal Engine Marketplace. Na ich produkcję wydano około 12 milionów dolarów, a od teraz zainteresowani deweloperzy mogą je wykorzystywać do własnych celów (zarówno komercyjnych projektów, jak i niekomercyjnych) bez dodatkowych kosztów.

Darmowa paczka zawiera 20 postaci (Countess, Crunch, Dekker, Feng Mao, Gadget, GRIM.exe, Grux, Howitzer, Khaimera, Kwang, Minions and Jungle Creeps, Murdock, Muriel, Phase, Rampage, Riktor, Serath, Sevarog, Shinbi i Twinblast) wraz ze skórkami, animacjami, zdolnościami i dialogami. Ponadto w przypadku Shinbi firma dokłada plan animacji. Oprócz tego deweloperzy otrzymali 1500 elementów środowiska stworzonych dla map Monolith i Agora. Mowa np. o wieżyczkach strzelniczych.

To jednak nie koniec. Epic Games zapowiedziało, że latem odda do dyspozycji twórców wiele innych elementów z Paragona. Nie zdziwicie się więc, jeżeli w przyszłości natkniecie się w jakiejś grze np. na znajomy wygląd jednej z postaci.