Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Orcs Must Die! Unchained (PC)
OkładkaOrcs Must Die! Unchained (PC)

Orcs Must Die! Unchained

Spin-offowa odsłona humorystycznego cyklu gier strategiczno-zręcznościowych, których tematem jest walka z tytułowymi Orkami. Tym razem twórcy ze studia Robot Entertainment zaserwowali graczom jeszcze większy miks gatunkowy, wprowadzając do rozgrywki elementy karcianek.

Akcji | TPP | fantasy | tower defense | karciane | elementy strategiczne | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Orcs Must Die! Unchained Premiera

19kwi2017

PC

18lip2017

PS4

Gry podobne do Orcs Must Die! Unchained

Orcs Must Die! 2

Smite

BattleCry

Orcs Must Die! Unchained to skupiająca się na trybie wieloosobowym gra akcji, wzbogacona elementami strategii typu tower defense oraz karcianki. Projekt wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami i wyprodukowało go studio Robot Entertainment, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za poprzednie odsłony cyklu.

Mechanika

Rozpoczynając zabawę, wybieramy swoje wirtualne alter ego spośród obszernej galerii bohaterów, z których każdy posiada unikalne uzbrojenie, ekwipunek i umiejętności. Postacie podzielone zostały na dwie frakcje – Ludzki Zakon (odbudowany przez Wojennego Maga i Czarodziejkę po wydarzeniach z drugiej części) oraz zrzeszające różnorodne potwory stronnictwo, określające siebie mianem Rozkutych (ang. Unchained). Każda drużyna może składać się z dowolnej kombinacji herosów z obu tych grup.

Sterując swoim bohaterem, odpieramy ataki przeciwników. W wysiłkach wspomagają nas zarówno umiejętności specjalne, jak i sprzęt – np. pułapki, które możemy budować, by eliminować wrogów, nim do nas dojdą (ich skuteczność jest uzależniona od zdolności danej postaci). Mamy też możliwość wykorzystywania kart do przyzywania jednostek oraz budowania dodatkowych struktur defensywnych.

Zagrania, którymi dysponujemy są uzależnione od posiadanej przez nas talii – jej skład rozwija się w miarę odnoszonych przez nas sukcesów.

Tryby gry

W Orcs Must Die! Unchained możemy grać zarówno sami, jak i z innymi – w ramach sieciowego trybu wieloosobowego. Do dyspozycji mamy trzy typy rozgrywek: Sabotage (bronimy szczelin, przeszkadzając równocześnie drugiej drużynie), Survival (bronimy się przed Orkami na jednym z wielu zróżnicowanych poziomów) oraz Endless (odpieramy wrogów bez końca, póki starczy nam sił).

Kwestie techniczne

Orcs Must Die! Unchained posiada dobrze zaprojektowaną, trójwymiarową oprawę. Styl graficzny tej produkcji nie sili się na realizm, zamiast tego stawiając na charakterystyczne i ciekawe projekty postaci i lokacji, budzące skojarzenia m.in. z World of Warcraft od studia Blizzard Entertianment. Dzięki temu gra dobrze znosi próbę czasu.

Ostatnia modyfikacja 20 kwietnia 2017

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Orcs Must Die! Unchained

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Orcs Must Die! Unchained Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD Graphics 4000 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
PS4