Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 10:08

Ruszyła owarta beta Paragon - gry MOBA od Epic Games

Tworzona przez studio Epic Games gra MOBA Paragon weszła w fazę otwartej bety. W testach mogą wziąć udział zarówno gracze pecetowi, jak i użytkownicy konsoli PlayStation 4.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, studio Epic Games uruchomiło otwartą betę gry MOBA Paragon. Wcześniej dostęp do wersji testowej miały tylko osoby, które zakupiły specjalne starter packi z licznymi bonusami. Teraz każdy może za darmo sprawdzić, jak ta produkcja prezentuje się w akcji.

Otwarta beta dostępna jest zarówno na PC, jak i PlayStation 4. Gracze konsolowi mogą ją pobrać przez PlayStation Network, a pecetowcy powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie znajdą potrzebnego do zabawy klienta.

Warto wykorzystać otwartą betę do przetestowania gry, gdyż odbiega ona od klasycznych rozwiązań gatunku MOBA. Tradycyjnie zabawa obraca się wokół starć dwóch pięcioosobowych grup graczy, z których każdy kontroluje pojedynczego bohatera. Jednak cała mechanika walki wzorowana jest na typowych zręcznościówkach, wymagając ręcznego wycelowania wszystkich ataków i samodzielnego przeprowadzenia każdego uniku. Do tego mapa jest znacznie mniej „płaska” niż w typowych MOBA z widokiem z lotu ptaka, co mocno wpływa na przebieg starć.

Ruszyła owarta beta Paragon, czyli gry MOBA od Epic Games - ilustracja #2

Pomimo tego, że mapa jest bardziej trójwymiarowa niż u konkurencji, to i tak znajdziecie na niej dwie bazy połączone ścieżkami, a cała zabawa obraca się wokół prób zniszczenia centrum dowodzenia przeciwnej drużyny. Nie zabrakło także jednostek sojuszniczych sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Paragon bierze więc strukturę rozgrywki typową dla MOBA i realizuje ją za pomocą mechanizmów wzorowanych na klasycznych grach akcji. Do tego dodaje wyśmienitą oprawę graficzną, działającą w oparciu o Unreal Engine 4, która zdecydowanie przebija wszystko, co w tym gatunku oferuje konkurencja.

Gra Paragon wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Konta dla wersji PC i PlayStation 4 są połączone, a do tego produkcja umożliwia wspólną zabawę posiadaczom tych platform. Co ciekawe, autorzy pozwolili graczom konsolowym korzystać z myszki i klawiatury.

  1. Paragon – oficjalna strona gry