Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2015, 09:45

autor: Adrian Werner

Rise of the Tomb Raider zawita na PC w przyszłym miesiącu

W serwisie Steam pojawiła się strona poświęcona Rise of the Tomb Raider. Wynika z niej, że pecetowa wersja gry trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Lara Croft powróci na pecety w styczniu - Rise of the Tomb Raider zawita na PC w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2015-12-27
Lara Croft powróci na pecety w styczniu

W połowie zeszłego miesiąca na rynek trafiła gra Rise of the Tomb Raider. Ukazała się ona jednak wyłącznie na konsole Xbox 360 i Xbox One, co było skutkiem umowy zawartej pomiędzy firmami Square Enix i Microsoft. Od dłuższego czasu wiemy jednak, że ta wyłączność ma charakter jedynie czasowy i w przyszłości produkcja zawita także na inne platformy. Teraz wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się wydania pecetowego. Okazuje się, że zagramy w nie już w przyszłym miesiącu, co potwierdza wcześniejsze plotki dotyczące tej kwestii.

Źródłem tych informacji jest serwis Steam, w którym właśnie pojawiła się strona poświęcona Rise of the Tomb Raider. Wynika z niej, że premiera edycji pecetowej zaplanowana została na styczeń 2016 roku. Niestety, to jedyny konkret, jaki można tam znaleźć. Na dokładny termin debiutu rynkowego i wymagania sprzętowe przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać.

Trzeba przyznać, że raptem dwumiesięczny okres wyłączności jest zaskakująco krótki. Najczęściej umowy tego typu obejmują przynajmniej pół roku albo rok. Widać, że firmie Microsoft zależało wyłącznie na tym, aby w trakcie gorącego okresu świątecznego Xbox 360 i Xbox One były jedynymi platformami, na których można zagrać w Rise of the Tomb Raider. Ponadto korporacja zapewne nie postrzega pecetów jako bezpośredniej konkurencji dla swoich konsol. Warto bowiem przypomnieć, że według ostatnich plotek wydanie gry na PlayStation 4 zadebiutuje dopiero pod koniec 2016 r.

Gracze pecetowi powinni być zadowoleni, że ich wersja zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, gdyż Rise of the Tomb Raider okazało się bardzo udaną produkcją. Gra zgromadziła pokaźny zestaw pozytywnych recenzji i obecnie średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 86% dla wersji na Xboksa One. Nasz redaktor był trochę bardziej surowy i wycenił ten tytuł na 8/10.

Przypomnijmy, że w Polsce Rise of the Tomb Raider trafiło do sprzedaży 13 listopada. W naszym kraju tytuł dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej, a głosu głównej bohaterce użyczy Karolina Gorczyca.

  1. Recenzja gry Rise of the Tomb Raider - pojedynek z Uncharted 4 będzie trudny
  2. Rise of the Tomb Raider – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.