Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2015, 18:20

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Rise of the Tomb Raider pojawi się na PC w styczniu? Tak twierdzi Amazon

Jeśli wierzyć informacjom, które pojawiły się na karcie produktu w brytyjskim Amazonie, komputerowa wersja Rise of the Tomb Raider może ukazać się już pod koniec przyszłego miesiąca – 29 stycznia.

W Rise of the Tomb Raider posiadacze pecetów zagrają w styczniu? - Rise of the Tomb Raider pojawi się na PC w styczniu? Tak twierdzi Amazon - wiadomość - 2015-12-15
W Rise of the Tomb Raider posiadacze pecetów zagrają w styczniu?

Choć docelowo Rise of the Tomb Raider ma zostać wydane na kilku platformach sprzętowych, w ramach podpisanej przez Square Enix z Microsoftem umowy produkcja ukazała się dotychczas tylko na konsolach Xbox 360 i Xbox One. Konkretna data premiery komputerowej edycji nadal nie jest znana, aczkolwiek kilka miesięcy temu ujawniono, że tytuł autorstwa deweloperów ze studia Crystal Dynamics powinien zawitać na blaszaki na początku przyszłego roku. Niewykluczone, że pojawi się na nich pod koniec stycznia. Tak przynajmniej sugerował przez moment brytyjski oddział internetowego sklepu Amazon – na karcie gry umieszczono bowiem dokładny termin debiutu, który wskazywał, że nowe przygody Lary Croft trafią na pecety 29 stycznia.

Informację tę jednak szybko usunięto. Może to oznaczać, że ktoś przedwcześnie ujawnił datę, która miała być skrywana jeszcze przez kilka tygodni. Oczywiście są to tylko spekulacje i należy podchodzić do nich z dystansem.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja przygód młodej panny Croft. Po przedstawionych w poprzedniej części wydarzeniach na wyspie Yamatai, Lara rusza na poszukiwania legendarnego miasta Kitież, które ponoć znajduje się gdzieś na mroźnej Syberii.