Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2015, 18:55

autor: Góral

The Climb kolejną grą Cryteka na Oculus Rift

Studio Crytek ujawniło The Climb - kolejną grę przeznaczoną na gogle rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Podczas zabawy będziemy wspinać się po stromych klifach, używając kontrolera Oculus Touch albo pada od konsoli Xbox One.

The Climb w skrócie:
  • Gra przeznaczona na gogle rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift
  • Podczas rozgrywki będziemy wspinać się po stromych klifach
  • Tytuł tworzony przez studio Crytek

Studio Crytek bardzo stawia na technologię wirtualnej rzeczywistości. Kilka miesięcy temu zapowiedziano bowiem Robinson: The Journey (swego rodzaju przedsmak produkcji znajdziecie w demie Back to Dinosaur Island), a dziś ujawniono The Climb na Oculus Rifta. Na powyższym zwiastunie obejrzycie pierwsze fragmenty rozgrywki polegającej na wspinaniu się, gdyż gracze wcielą się w jednego ze śmiałków, którzy nie boją się wchodzić na wysokie klify bez zabezpieczeń. Deweloperzy szykują lokacje umiejscowione w różnych zakątkach globu, a podczas zabawy będziemy chwytać się krawędzi, przeskakiwać z jednego miejsca w drugie, a wszystko to używając pada od konsoli Xbox One albo kontrolerów Oculus Touch.

The Climb kolejną grą Cryteka na Oculus Rift - ilustracja #1

W FAQ znajdującym się na oficjalnej stronie produkcji zdradzono także garść dodatkowych informacji. Ujawniono m.in., że będzie kilka poziomów trudności oraz tryb treningowy, twórcy nie planują żadnych mikropłatności wewnątrz gry, a za deweloping odpowiada ekipa z Frankfurtu. Poza tym zdradzono także minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel i5-4590 lub lepszy;
  • Karta grafiki: NVIDIA GTX 970 / AMD 290 lub lepsza;
  • Pamięć: 8GB RAM;
  • System operacyjny: Windows 7 SP1.

Na ten moment to niestety wszystkie konkrety. Nie wiadomo jeszcze, kiedy tytuł zadebiutuje na rynku, ale przypominam za to, że sam Oculus Rift ukazać ma się w pierwszym kwartale 2016 roku, w cenie wyższej niż 350 dolarów.