Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2015, 17:45

Wieści ze świata (Turok Remastered, Black Desert, id Software, Ghost in the Shell - First Assault Online) 15/12/2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry Turok Remastered, pre-loadzie klienta Black Desert w wersji beta, pecetowych portach gier Nintendo od id Software z zamierzchłych czasów, darmowym Worms Forts: Oblężeniu na GOG.com oraz o debiucie Ghost in the Shell - First Assault Online w Steam Early Access. Witajce w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Turok Remastered wyjdzie 17 grudnia

Studio Night Dive poinformowało, że odświeżona wersja gry Turok: Dinosaur Hunter z 1997 roku – zatytułowana Turok Remastered – zostanie wydana pojutrze, 17 grudnia 2015 roku i będzie dostępna na platformach dystrybucji cyfrowej Steam, GOG.com i Humble Bundle. Przy okazji wypuszczono także zwiastun tej produkcji:

Black Desert – pre-load klienta gry przed jutrzejszą betą

Zamknięte beta-testy gry Black Desert Online startują jutro, ale już dziś można pobrać ważącego 27 GB klienta tego obiecującego koreańskiego MMORPG. Owa możliwość dotyczy wszystkich graczy obdarzonych zaproszeniem do testów – a jest ono gwarantowane nabywcom jednego z pakietów założycielskich oraz wybranym spośród tych, którzy na początku grudnia zgłosili się do bety przez formularz rejestracyjny. Jeśli zaliczacie się do drugiej z wymienionych grup, informację o tym, czy przysługuje Wam udział w zabawie – i opcja pre-loadu plików gry – sprawdzicie na swoim profilu na stronie Black Desert Online. Przypomnijmy, że testy będą trwać w dniach 16-22 grudnia.

Ghost in the Shell - First Assault debiutuje w Early Access

Zgodnie z zapowiedzią, firma Nexon wypuściła wczoraj cyberpunkową strzelankę sieciową Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault Online we wczesnym dostępie na Steamie. Na wstępie oferuje ona m.in. trzy tryby zabawy i pięć map, ale z czasem zawartość będzie systematycznie rozbudowywana. Aby wziąć udział w zabawie, trzeba kupić jeden z pakietów (najtańszy kosztuje 4,99 euro, czyli ok. 21 zł) albo wyrazić chęć przetestowania gry poprzez jej stronę internetową (trzeba kliknąć „Get access now”, a następnie „Register to join the waiting list”). Tytuł ma wyjść z Early Access w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku i docelowo będzie dostępny w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Na dokładkę jest też nowy zwiastun:

Worms Forts: Oblężenie za darmo na GOG.com

Team17 nadal świętuje swoje 25-lecie, czego ostatnim przejawem jest wyprzedaż gier tej firmy na platformie dystrybucji cyfrowej GOG.com. Oprócz przecen (50 do 80 procent) na tytuły z serii takich jak Worms czy The Escapists, można tam znaleźć darmowy egzemplarz gry Worms Forts: Under Siege (pol. Worms Forts: Oblężenie) – trójwymiarowej odsłony popularnych „Robaków” z 2004 roku, która klasyczny model rozgrywki wzbogaciła o konstruowanie rozmaitych umocnień. Oferta jest ważna do czwartku, 17 grudnia, do godz. 11:59.

25 lat temu id Software miało portować gry Nintendo na PC

Aby uświetnić 25-lecie kultowej platformowej serii Commander Keen, John Romero pokazał światu, czym współzałożone przez niego studio id Software chciało zajmować się u progu swojej kariery. Twórcy słynący jako ojcowie Dooma i Quake’a rozpoczynali pracę w branży (jeszcze pod szyldem Ideas from the Deep) od prób dogadania się z Nintendo w sprawie portowania gier produkowanych przez japońskiego giganta na PC. Romero opublikował nagranie prezentujące prototyp komputerowej wersji Super Mario Bros. 3, ukończony 28 września 1990 roku (gra wyszła pierwotnie na konsolę NES w 1988 roku).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: